Galeria plakatu w apartamentowcu

Galeria plakatu w apartamentowcu

Czy luksusowy apartamentowiec może być jednocześnie ekskluzywną galerią sztuki? Okazuje się, że tak. W eleganckim budynku Tamka 29, położonym w sercu warszawskiego Powiśla na ścianach lobby i w częściach wspólnych zawisły pierwodruki dzieł najwybitniejszych przedstawicieli polskiej szkoły plakatu.

 

Ich tematyka w zdecydowanej większości nawiązuje do świata kultury, łącząc w sobie odniesienia do klasyków kina, opery, teatru i muzyki. Mieszkańcy Tamki 29 mogą podziwiać dzieła autorstwa takich wybitnych artystów, jak Jan Lenica, Henryk Tomaszewski, Waldemar Świerzy, Ryszard Kaja czy Jan Młodożeniec. Ich prace wielokrotnie spotykały się z uznaniem artystów i koneserów sztuki na całym świecie.


galeria plakatu

 

Na jednym z pięter można odnaleźć kultowy plakat operowy Wozzeck  Jana Lenicy, który zyskał miano międzynarodowej ikony lat sześćdziesiątych i został wyróżniony główną nagrodą na Międzynarodowym Biennale Plakatu w Paryżu.

 

galeria plakatu

W selekcji plakatów asystował Andrzej Stroka, artysta malarz i współwłaściciel Galerii Grafiki i Plakatu w Warszawie.  Wybrane plakaty charakteryzują się ekspresją ujętą w oszczędność formy, która w połączeniu ze szlachetnymi materiałami w elementach wykończeniowych   tworzy   atmosferę   ekskluzywnej   galerii   sztuki.   Taka   kombinacja idealnie  podkreśla kulturalny charakter lokalizacji  i  jednocześnie  przybliża mieszkańcom geniusz najwybitniejszych polskich artystów plakatu .

  

Źródło: materiały prasowe

galeria plakatu

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!