Projekt winiarni pełnej symboli.

Projekt winiarni pełnej symboli.

Taszka- Wine & Petiscos to mała Portugalia w samym sercu Wrocławia. Kulinarną podróż gwarantują wina z dziesięciu portugalskich winnic oraz petiscos- przekąski serwowane przez  szefa kuchni.

Wnętrze Taszki pełne jest symboliki. Nie mogło zabraknąć tu azulejos będących jedną z najbardziej ekspresyjnych form kultury Portugalii, specyficznym nośnikiem historii, źródłem wiedzy na temat zmieniającej się mody, obyczajów oraz wizji świata indywidualnych twórców.

projekt winiarni

Kafelki zdobiące ściany Taszki pochodzą z najstarszej fabryki ceramicznej w Portugalii, a ich kolor nawiązuje do słynnego artykułu, który ukazał się w New York Times, mówiący o tym, że Portugalia jest najbardziej niebieskim krajem świata (niebo, niebieski ocean, niebieskie dźwięki fado).

projekt winiarni, wrocławska winiarnia

Jaskółka występująca w logo restauracji oraz na elementach dekoracyjnych to z kolei portugalski symbol miłości, wierności oraz lojalności wobec ojczyzny.

projekt winiarni, wrocławska winiarnia

Istotnym elementem we wnętrzu są rośliny, które w miarę czasu coraz bardziej będą zazieleniać lokal. Dębowe belki odzyskane po rozbiórce starej stodoły otrzymały nowe życie stając się meblami w Taszce.

projekt winiarni, wrocławska winiarnia

Inne materiały wykorzystane we wnętrzu to: wiklina, korek, stal malowana proszkowo.

projekt winiarni, wrocławska winiarnia

Projekt: 28 FORM

Realizacja: 2016

Lokalizacja: Wrocław

Źródło: 28 FORM

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Podaj kod z obrazka

*

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!