Alergie kojarzą się z reguły z pylącymi trawami, drzewami, uczuleniami na kosmetyki czy jedzenie. Alergenem może być jednak także formaldehyd pochodzący z mebli czy farb ściennych i niewidoczne gołym okiem pleśnie, szczególnie w przypadku źle dobranego ogrzewania. Jakie rozwiązanie zatem wybrać by ściany wolne były od pleśni i mikroorganizmów, a wnętrze przyjazne alergikowi?
Grzejnik ma znaczenie
Jako świadome społeczeństwo coraz częściej zwracamy uwagę na różne aspekty dotyczące naszego życia. Wybieramy rozwiązania, które poza oszczędnością gwarantują też troskę o ekologię i dobre samopoczucie. Nie bez znaczenia jest tu wybór odpowiedniej formy ogrzewania do naszych domów, które przeważnie wyposażone są w będące siedliskiem kurzu, grzejniki tradycyjne. Ogrzewając wnętrza „wzbogacają" powietrze, którym oddychamy o wszelkiego rodzaju alergeny, roztocza i inne cząstki lotne. Tej wady pozbawiony jest tylko jeden dostępny na rynku typ ogrzewania. Jest nim ogrzewanie ścienne.
Ciepła ściana, działając podobnie jak popularna „podłogówka”, emituje naturalne promieniowanie cieplne. W przeciwieństwie do innych systemów ogrzewania nie wysusza jednak powietrza i nie miesza go z kurzem. Ponadto, ciepłe powietrze w przypadku ogrzewania ściennego, nie oddaje swojej wilgoci do zimnych ścian, co niestety dzieje się w przypadku np. ogrzewania podłogowego. Skutkuje to przede wszystkim przesuszoną skórą czy drogami oddechowymi w sezonie grzewczym. Ciepła ściana ogranicza rozwój bakterii i wirusów, zapobiega też powstawaniu grzybów i pleśni na ścianie.
Grzejnik podtynkowy
Grzejnik dla alergika
- Mówiąc o grzejnikach, które sprawdzą się w pokoju alergika wskazać należy na grzejnik podtynkowy gnieźnieńskiej firmy 3THERMO. To pierwszy grzejnik na rynku, który jest prawdziwie higieniczny i powinien być stosowany nie tylko w mieszkaniu alergika, ale też wszystkich placówkach medycznych, gdzie tak ważna jest czystość. To jedyny grzejnik, który nie wymaga czyszczenia, w przeciwieństwie do produkowanych dziś wiszących grzejników – mówi Patryk Nowakowski z 3THERMO.
Walory użytkowe grzejników podtynkowych to przede wszystkim pełna funkcjonalność ścian. Dzięki unikatowej konstrukcji grzejnika pod tynkiem nie płynie woda – jest ona jedynie w dolnym kolektorze grzejnika ukrytym w posadzce. Ciepło wewnątrz ściany rozprowadzane jest poprzez sieć radiatorów – w ścianie można więc wiercić bez obawy o uszkodzenie instalacji hydraulicznej i wyciek wody. To duże uproszczenie dla dotychczasowych systemów ogrzewania płaszczyznowego.
Źródło: materiały prasowe
Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Rozwiązaniem dla wszystkich, którzy nie przepadają za górnym oświetleniem we...
czytajPo ciężkim dniu i jego trudach, z jakimi przyszło nam...
czytajCzy warto inwestować w drewniane meble? Na co zwrócić uwagę...
czytajTrudno zrozumieć, dlaczego znane od dziesięcioleci zasady akustycznego kształtowania pomieszczeń...
czytaj
Ilość komentarzy: 0