Jaki grzejnik w pokoju alergika?

Jaki grzejnik w pokoju alergika?Alergie kojarzą się z reguły z pylącymi trawami, drzewami, uczuleniami na kosmetyki czy jedzenie.   Alergenem   może   być  jednak  także   formaldehyd   pochodzący   z   mebli   czy   farb   ściennych   i niewidoczne   gołym   okiem   pleśnie,   szczególnie   w   przypadku   źle   dobranego   ogrzewania. Jakie rozwiązanie zatem wybrać by ściany wolne były od pleśni i mikroorganizmów, a wnętrze przyjazne alergikowi?

 

Grzejnik ma znaczenie

Jako świadome społeczeństwo coraz częściej zwracamy uwagę na różne aspekty dotyczące naszego życia. Wybieramy rozwiązania, które poza oszczędnością gwarantują też troskę o ekologię i dobre samopoczucie. Nie   bez   znaczenia   jest   tu   wybór   odpowiedniej   formy   ogrzewania   do naszych domów,   które   przeważnie wyposażone   są   w   będące   siedliskiem   kurzu,   grzejniki   tradycyjne.   Ogrzewając   wnętrza  „wzbogacają" powietrze, którym oddychamy o wszelkiego rodzaju alergeny, roztocza i inne cząstki lotne. Tej   wady  pozbawiony  jest   tylko   jeden  dostępny  na  rynku   typ   ogrzewania.   Jest   nim  ogrzewanie  ścienne.

Ciepła ściana, działając podobnie jak popularna „podłogówka”, emituje naturalne promieniowanie cieplne. W przeciwieństwie do innych systemów ogrzewania nie wysusza jednak powietrza i nie miesza go z kurzem. Ponadto, ciepłe powietrze w przypadku ogrzewania ściennego, nie oddaje swojej wilgoci do zimnych ścian, co niestety dzieje się w przypadku np. ogrzewania podłogowego.  Skutkuje to przede wszystkim przesuszoną skórą czy drogami oddechowymi w sezonie grzewczym.  Ciepła   ściana ogranicza rozwój bakterii i wirusów,  zapobiega też powstawaniu grzybów i pleśni na ścianie. 

Grzejnik podtynkowy

Grzejnik podtynkowy

Grzejnik dla alergika 

- Mówiąc   o   grzejnikach,   które  sprawdzą   się   w   pokoju   alergika   wskazać   należy   na   grzejnik podtynkowy   gnieźnieńskiej   firmy  3THERMO. To pierwszy grzejnik na rynku, który jest prawdziwie higieniczny i powinien być stosowany nie tylko w mieszkaniu alergika, ale też wszystkich placówkach medycznych, gdzie tak   ważna   jest   czystość.   To   jedyny   grzejnik,   który   nie   wymaga   czyszczenia,   w   przeciwieństwie   do produkowanych dziś wiszących grzejników  – mówi Patryk Nowakowski z 3THERMO.

Walory   użytkowe   grzejników   podtynkowych   to   przede   wszystkim   pełna   funkcjonalność   ścian.   Dzięki   unikatowej   konstrukcji   grzejnika   pod   tynkiem   nie   płynie   woda   –   jest   ona   jedynie   w   dolnym kolektorze   grzejnika   ukrytym   w   posadzce.   Ciepło   wewnątrz   ściany   rozprowadzane   jest   poprzez   sieć radiatorów – w ścianie można więc wiercić bez obawy o uszkodzenie instalacji hydraulicznej i wyciek wody. To duże uproszczenie dla dotychczasowych systemów ogrzewania płaszczyznowego.

 

Źródło: materiały prasowe

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!