Paszport dla psa w Nestle House

Paszport dla psa w Nestle House

 

Nestlé House to jeden z budynków nagrodzonych w 6. edycji prestiżowego konkursu organizowanego przez   Polish   Green   Building   Council   PLGBC.   Rozdanie   nagród   odbyło   się   na   początku   października 2016 podczas VI PLGBC Green Building Symposium w Warszawie. Od wiosny pracownikom Nestlé Purina w pracy towarzyszą ich czworonożni przyjaciele.

Ideą konkursu PLGBC Green Building Awards i przyznawanych w nim nagród jest promocja nowoczesnych rozwiązań dla ekologicznego budownictwa. Jury ocenia przede wszystkim zielone rozwiązania zastosowane w zgłoszonych budynkach i produktach. Pod uwagę brana jest także ich innowacyjność, a w kategoriach dla budynków również walory architektoniczne. Wśród wyróżnionych w 6. edycji konkursu znalazł się budynek Nestlé House, który został uznany za najlepszy zrealizowany certyfikowany budynek ekologiczny.

Nestle House budynek

Nestle House

Nestlé House to jeden z najnowocześniejszych budynków biurowych na Mokotowie. Budynek oferuje powierzchnię biurową klasy A. Inwestycja została zaprojektowana przez architektów z Estudio Lamela. Całkowita powierzchnia biurowa na ośmiu kondygnacjach wynosi 17,8 tys. m kw., z czego biura Nestlé zajmują 10 tys. mkw. (część parteru oraz  cztery piętra). 

Cechą   charakterystyczną   budynku   jest   zaawansowana   przeszklona   podwójna   fasada,   która poprawia efektywność energetyczną budynku oraz zwiększa komfort wewnętrzny przez ograniczenie hałasu z otoczenia budynku i zapewnienie dostępu dziennego światła przy każdym stanowisku pracy.

W budynku Nestlé House   zadbano   również   o   oszczędność   wody   poprzez   dualną   instalację   wykorzystującą   wodę   szarą   – deszczówkę.   Dzięki   tej   instalacji   woda   deszczowa,   po   uprzednim  oczyszczeniu,   wykorzystywana   jest   do spłukiwania toalet.

Py w biurze Nestle

Psy w biurze Nestle

Dodatkowo w ciągu roku w budynku Nestlé House przeprowadzane są akcje przypominające o potrzebie dbania o środowisko oraz akcje zbiórki krwi, a od początku wiosny br. pracownikom Nestlé Purina w pracy towarzyszą ich czworonożni przyjaciele.     Każdy pies został poddany obserwacji, jak zachowuje się w warunkach biurowych, jak​ reaguje na ludzi i inne psy. Po zatwierdzeniu przez zoopsychologa zwierzęta otrzymały specjalny "paszport" uprawniający je do wchodzenia na teren biura.

 

Źródło: materiały prasowe

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!