Future Store - innowacyjny Empik

Future Store - innowacyjny Empik

Innowacyjny i pełen inspiracji – tak w skrócie można opisać nowy Empik, który został otwarty 30 września w stołecznej Galerii Mokotów. Koncept i cały projekt sklepu powstał na podstawie badań rodzimego rynku oraz doświadczenia światowych gigantów, a także w oparciu o blisko 70-letnią tradycję firmy.

W odpowiedzi na potrzeby klientów, Empik wprowadza pionierskie rozwiązania, które umilą wizyty i ułatwią zakupy w salonach. Docelowo metamorfozę przejdzie 30 największych sklepów, a każdy nowo otwarty Empik będzie tworzony w tej koncepcji. W mniejszych, istniejących lokalach zostaną wprowadzone kluczowe elementy projektu  – podkreśla Ewa Szmidt-Belcarz, prezes Empiku.  Do najważniejszych nowości należy interaktywne urządzenie multimedialne, które funkcjonuje jak personalny doradca każdego klienta. Ten wirtualny księgarz kompleksowo wyszukuje produkty, a następnie wyświetla mapę ze wskazówkami, jak do nich trafić. Jeśli danej pozycji nie ma akurat na półce – pokazuje inne salony, w których jest dostępna, a także umożliwia złożenie zamówienia z bezpłatną dostawą do Empiku. To rozwiązanie dla tych, którzy wiedzą, czego szukają. A co z tymi, którzy chcieliby kupić prezent i nie mają pomysłu, szukają porady i inspiracji? Dla nich aplikacja również znajdzie rozwiązanie.     Określamy kogo i z jakiej okazji obdarowujemy. Następnie   wybieramy  zainteresowania,   a   nawet   ulubione   marki   osoby,   której   chcemy   coś   kupić   i otrzymujemy gotowe pomysły w różnych kategoriach cenowych.

 

nowy empik w warszawie

Ponieważ Empik żyje tym, co się aktualnie dzieje w kulturze,  serce salonu będzie bić w rytmie trendów, premier i gorących tytułów. Na dużych ekranach   w   centrum   sklepu   będą   prezentowane   aktualności   ze   świata   kultury   i   rozrywki:   selekcja najważniejszych i najciekawszych propozycji, na które warto zwrócić uwagę.

nowy salon Empik

Badania   przeprowadzone   przez   Empik   wykazały,   że   aż   60%   klientów   odwiedza   salony   sieci   dla przyjemności, szukając pomysłów na ciekawe spędzenie wolnego czasu, czy interesujących propozycji z bogatej oferty wydawniczej. Wiele osób przychodzi do Empiku, aby przejrzeć książki i prasę, dlatego w przestrzeni sklepowej pojawią się wygodne siedziska.

Dla rodzin przygotowano wyjątkową strefę, w której dzieci znajdą niespodziankę skrywaną przez  pomarańczowy regał w kształcie litery „e”.    To multimedialna pozycja o książkach ze stronami,  na których, wśród animacji,  znajdują się interaktywne elementy uruchamiane dotykiem. Wystarczy przyłożyć palec w oznaczonym miejscu i piramida odsłoni faraona, maszyna będzie drukować pełną parą, a pisarz zacznie stukać w klawiaturę. Po wykonaniu zadań, czytelnik przewraca kartkę i przenosi się do innego miejsca i czasu, gdzie czekają na niego kolejne tajemnice do odkrycia. Ale ta książka to nie tylko frajda dla maluchów, lecz przede wszystkim element programu edukacyjnego „Przecinek  i  Kropka”,  dzięki  któremu   dzieci  poznają  historie  pisma,  dowiadują się  jak powstają książki i zaprzyjaźniają się ze słowem pisanym.

regał w empiku

W salonie wprowadzono jasny język kolorów, który ułatwia szybkie odnalezienie strefy nowości, bestsellerów czy produktów rekomendowanych przez Empik albo dostępnych tylko w tej sieci. Przy pracy nad aranżacją współpracowano z londyńską agencją 20.20.  

  –  Naszym celem było stworzenie projektu, który zachwyci klienta.  Empik „na zawsze  nowy”   –  tak  roboczo  nazwaliśmy  nasz projekt  -  wyjaśnia  Mariann Wenckheim, Dyrektor 20/20.  Firma ta jest znana z rozwiązań dla marek: Hobbycraft, Prenatal, Strauss Innovation czy szwajcarskiej sieci księgarń P&B.  20/20 było także autorem wykorzystujących najnowocześniejsze technologie projektów dla sieci sprzedaży Nissan czy biur podróży Thomson, tworzyło także nową identyfikację wizualną marki i projekt siedziby klubu Arsenal FC.

Warszawską premierę poprzedził pilotaż w katowickich Trzech Stawach, gdzie już od końca czerwca goście salonu korzystają z nowych możliwości. ​

 

Projekt: 20/20 Projects

Realizacja: wrzesień 2016

 

Źródło: materiały prasowe

meble w nowym Empiku

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!