Nowa kawiarnia Green Caffe Nero

Nowa kawiarnia Green Caffe Nero

Szybki przyrost kawiarni sieciowych sprawia, że są one pozbawione własnego charakteru.  Green Caffè Nero od samego początku przyjęło inną strategię.

Właściciele podkreślają, że nie jest sztuką zrobić 100 takich samych kawiarni.  - Zależy nam na ciepłym, niebanalnym wnętrzu, w którym nasz gość poczuje się, jakby był w swoim salonie – komfortowo, prywatnie i „u siebie”. Dlatego, oprócz wystroju wnętrza ważna jest dla nas oryginalna muzyka i uśmiechnięci, otwarci bariści - zaznacza Adam Ringer, założyciel Green Caffe Nero.

Przy tworzeniu nowej kawiarni wyzwaniem i jednocześnie celem jest znalezienie miejsca z historią, stylem, charakterystycznym otoczeniem, w które można się wkomponować. Dlatego na miejsce nowej kawiarni wybrano takie miejsce, w którym niegdyś działała kawiarenka oraz które było i nadal jest ważne dla historii Warszawy. Kawiarnia znajduje się w kamienicy pałacowej wzniesionej w XIX wieku przez Wawrzyńca Mikulskiego. Budynek został zniszczony podczas Powstania Warszawskiego i odbudowany w latach 1949-50. W okresie międzywojennym działały tu różne firmy handlowe i lokale gastronomiczne, w tym kawiarnia Kresy, niezwykle popularna wśród mieszkańców miasta, a zwłaszcza lokalnej bohemy artystycznej.

Kamienica Mikulskiego została zaprojektowana przez Fryderyka Alberta Lessela.

projekt kawiarni

W nowej kawiarni znalazło się sześć imponujących żyrandoli (każdy ma 1,5 metra długości), na ścianach kamień połączony z drewnem orzecha oraz białą marmurową podłogę z czarnymi akcentami. Orzechowy bar został ozdobiony rzeźbami z XVII wieku kupionymi na pchlim targu, a lustra zostały posklejane ze starych luster z różnych zakątków świata. 

nowa kawiarnia Green Caffe Nero

Przechodząc do drugiego pomieszczenia, goście mogą doświadczyć uczucia jakby nagle znaleźli się w innej rzeczywistości, postindustrialnej, w której dominują cegła, metal oraz intensywne kolory ścian będących tłem dla loftowych mebli z odzysku.

Cała kawiarnia jest przestronna – łączna powierzchnia przekracza 200 m2.Źródło: materiały prasowe

Realizacja: 2016

wystrój loftowy kawiarni

Green Caffe Nero może pochwalić się jeszcze innym lokalem, który również w tym roku został oddany do użytku. Kawiarnię zaprojektowano na 20. piętrze biurowaca Q22 w Warszawie. Lokal ten stanowi część biura firmy Deloitte Polska i jest to najwyżej położony lokal Green Caffe Nero na świecie.  Wystrój wnętrza został opracowany przy współpracy architektów obu firm. Wyjątek stanowi bar z ekspozycją jedzenia, który jest znakiem rozpoznawczym każdej kawiarni Green Caffè Nero w Polsce. 

kawiarnia w Q22

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!