Najbardziej charakterystyczny element wnętrza „pod Napięciem” to lampy typu pająk zawieszone pod sufitem . Z biura 81.waw.pl
Dominują tu biele, a wszystkie wnęki w salonie podkreślono szarościami. Stonowane barwy zostały ożywione pojedynczymi, wyraźnymi akcentami kolorystycznymi, jak np. czerwona lampa.
Głównym elementem części dziennej, czyli parteru, jest drewniana posadzka oraz drewniane schody wspornikowe montowane w ścianie, co sprawia, że są bardzo lekkie. Pod nimi powstało miejsce przeznaczone na domową galerię, w której można wklejać rodzinne fotografie.
Na linkach
Szarym kolorem podkreślono wnęki, czyli wejście, pokój kominkowy i kuchnię z wyspą, która od zewnątrz jest biała, co tworzy spójną całość z wnętrzem domu. W jednym z kuchennych frontów zostało ukryte wejście do spiżarni. Cała strefa jest w pełni otwarta i została połączona wiszącymi lampami, które znajdują się na linkach sprawiających wrażenie kabli pod napięciem. Znajdują się w każdym pomieszczeniu - w salonie, czytelni i kuchni.
Główna ściana w części dziennej została obłożona płytami betonowymi, w którą wbudowano duży, biały regał. Analogiczny mebel znalazł się w czytelni. Zdobi go bogata biblioteczka. Naprzeciwko znajduje się okno z wnęką, w której dzięki poduszkom można spokojnie usiąść i zrelaksować się przy ulubionej lekturze.
W salonie pokuszono się o zabawę kominkiem. Użytkownik może odnieść wrażenie, że z przestrzeni okna wysuwa się biały prostopadłościan, z drugiej strony szary.
Widok salonu
Wiatrołap także stanowi szarą wnękę z dużym lustrem, co optycznie powiększa przestrzeń. Naprzeciwko niego znajduje się szafa.
Z całym wnętrzem współgrają również meble. Główną rolę odgrywa duży drewniany stół oraz szaro-czarne krzesła, z których wyróżnia się jedno czerwone, nawiązujące do umieszczonej na suficie lampy w tym samym kolorze.
Biel i linoleum
Zamkniętą przestrzeń stanowi jedynie łazienka gościnna, która w całości została pokryta mikrobetonem. Ten odporny na wodę materiał pojawia się również na szafkach i w przestrzeni prysznica.
Ciemny pas podkreśla strefę komunikacji, czyli wejście, sufit i okienko. Białe elementy to umywalka, strefa WC i prysznic. Skos, który powstał w łazience, wynika z rozmieszczenia drzwi i okienka, które nie znajdują się w linii prostej. Dzięki temu przestrzeń w łazience została wyrównana. Oświetlenie stanowią napinane, świecące sufity Barissol.
Łazienka dziecięca to najbardziej kolorowe wnętrze domu. Komunikacja została podkreślona biało-czarną glazurą, jak w szachownicy, a umywalka i wanna są niebieskie. Zostały wyłożone wodoodporną wykładziną – linoleum. Dziecięcym akcentem, dodatkowo rozweselającym wnętrze, jest oświetlenie przy suficie, które ma kształt kolorowych balonów.
W łazience głównej, która znajduje się przy sypialni, również użyto linoleum, ale oliwkowego. Zamysł pozostał jednak ten sam - ciąg komunikacyjny jest podkreślony jednym kolorem. Podobnie jak w całym domu, ściany pozostały białe, a wnęki szare. Łazienka ta została połączona z garderobą przezroczystymi drzwiami.
W holu na piętrze posadzka jest drewniana i znajduje się na niej pełna balustrada. Oświetlenie to wiszący sufit, który podkreśla trzon schodów. Zgodnie z całą koncepcją projektu, ściany są białe z geometrycznym wzorem, który został zastosowany także na parterze. Ciekawym zabiegiem jest ukrycie białych drzwi w korytarzu.
Źródło: materiały prasowe
Widok lampy
Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Meblościanka – to symbol wnętrz z okresu połowy lat 50...
czytajProjekt pokoju dziecięcego autorstwa pracowni 81.WAW.PL powstał dzięki połączeniu dziecięcej...
czytajWłasna piwniczka na wino, duża spiżarnia czy w pełni wyposażona...
czytajIntencją Alexa Bykova, projektanta, było stworzenie dla swoich młodych klientów...
czytaj
Ilość komentarzy: 0