Industrial Landscape - Tom Dixon dla Ege

Industrial Landscape - Tom Dixon dla Ege

Przemysłowe dzielnice Londynu zainspirowały znanego brytyjskiego projektanta do stworzenia unikalnej kolekcji wykładzin dywanowych marki Ege. Wyraziste i pełne charakteru projekty oddają surowy urok zakazanych  zakątków stolicy Wielkiej Brytanii.

Tom Dixon jest samoukiem, a w jego CV znajdziemy info, że pracował jako posady mechanik i muzyk rockowej kapeli.

Być może to dlatego jego projekty są tak ciekawe i charakterystyczne. Dziś jest twórcą i właścicielem autorskiej marki Tom Dixon, a jego studio projektowe specjalizuje się w projektowaniu ekskluzywnych wnętrz, instalacji oraz architektury.

Właśnie projekt takiego wnętrza – londyńskiej restauracji Craft London doprowadził do rozpoczęcia współpracy z cenionym na świecie producentem wykładzin dywanowych Ege.

Założenie projektowe było dość śmiałe i niespotykane – wykładzina o barwnym, jakby malowanym akwarelą wzorze miała posłużyć do... pokrycia sufitu. Projekt został zrealizowany, a udana współpraca zaowocowała pomysłem na stworzenie całej kolekcji wykładzin.

Tom Dixon zafascynowany jest przemysłem. W swoich projektach niejednokrotnie odwołuje się do tych najstarszych i najnowocześniejszych przemysłowych technologii. Eksperymentuje z materiałami.

Surowa, przemysłowa estetyka rodem z budowy, hut i fabrycznych hal to znak rozpoznawczy wielu dixonowskich pomysłów. 
Nieodrodny syn Londynu – miasta niewątpliwie obdarzonego silnym charakterem, swoich pomysłów na wzory wykładzin dla Ege szukał na poboczach kolejowych torów, w tunelach, warsztatach i magazynach – w typowych miejskich pejzażach.

Inspirowały go również materiały – popękane kamienne bruki, ceglane mury. Tę brzydotę i surowość zderzał z nieskazitelną doskonałością nowoczesnych wieżowców ze szkła i stali, powoli przejmujących dominację nad panoramą Londynu.

Kolekcja Industrial Design to siedem wzorów dostępnych zarówno w postaci płytek dywanowych, jak i wykładzin. Każdy z nich jest bardzo charakterystyczny i wyraża inne estetyczne wartości. Projektant opracował je w taki sposób, by łatwo można je było łączyć z innymi, bardziej neutralnymi wzorami wykładzin Ege w jednym wnętrzu lub jednym budynku o wielu zróżnicowanych przestrzeniach.

Wzory dostępne są w różnych wersjach kolorystycznych, istnieje także możliwość wykonania indywidualnych wybarwień na życzenie zamawiającego.

Źródło: Carpet Studio.

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Podaj kod z obrazka

*

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!