Design w wersji pop

Design w wersji pop

Wszystko co tworzy wzbudza emocje. Niektórzy nazywają go Elvisem Presleyem wzornictwa. Marcel Wanders

W pierwszej chwili trudno sobie wyobrazić, że biały, koronkowy fotel misternie wydziergany szydełkiem (crochet chair) jest tak naprawdę funkcjonalnym przedmiotem użytkowym. Konsumenci kochają takie zaskakujące propozycje.

Wandersowi zależy głównie na pięknie i formie. Funkcja jest na drugim miejscu. Twierdzi, że zanim cokolwiek kupimy, musi nas zachwycić, zaintrygować, przyciągnąć wzrok. Dopiero później zastanawiamy się czy jest to wygodne i czy nam się przyda.

Urodził się w niewielkim holenderskim miasteczku Boxtel i ukończył z wyróżnieniem Akademię Sztuk Pięknych w Arnhem w 1988 r. Był jednym z założycieli grupy projektowej Droog Design w Amsterdamie w 1995 r. a już rok później świat o nim usłyszał i zachwycił się jego dziełem. Sława Marcela Wandersa rozpoczęła się od projektu krzesła Knottet Chair na potrzeby Droog Design, które zostało wykonane ze wzmacnianego żywicą epoksydową, misternie powiązanego w węzły sznurka. Stworzył przedmiot z pozoru niemożliwy do wykonania. Po tym wydarzeniu jego kariera nabrała rozmachu. W 2001 r. stworzył wraz z Casperem Vissersem markę Moooi, która od tego czasu nieustannie zachwyca świat innowacyjnymi projektami. Wanders projektuje przedmioty użytkowe od mebli poprzez oświetlenie, dywany, tapety, przedmioty dekoratorskie, po kosmetyki, biżuterię i sprzęt elektroniczny, ale też kreuje wnętrza publiczne. Pod jego marką powstało ponad 1700 projektów, współpracuje ze światowymi firmami, takimi jak: Alessi, Bisazza, KLM, Cappellini, Flos, Vista Alegre, Louis Vuitton, MAC, LG, Swarovski, Marks & Spencer czy Puma.

Źródło: Mesmetric

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Podaj kod z obrazka

*

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!