Architekci od zawsze marzą o przestrzeni, w której urządzenia automatycznie dopasowują się do potrzeb użytkownika. Już dzisiaj jest to możliwe w przypadku oświetlenia. Jak to działa ?
Energia zawsze pod ręką
Elastyczna lampka nocna montowana do zagłówka łóżka lub do szafki jest wyposażona w gniazdo USB. Użytkownik ma źródło energii zawsze pod ręką.
Oświetlenie na zawołanie
Niewielkiej oprawa montowana w cokole łóżka wyposażona jest w czujnik ruchu, który uruchamia delikatne światło w chwili wstawania. Oświetlenie włącza się jednak dopiero wtedy, gdy w pokoju jest zbyt ciemno. Dzięki czujnikowi zmierzchu droga z sypialni do wyjścia rozświetla się, gdy natężenie światła spada poniżej 15 luksów.
Możliwość sterowania światła pilotem
Dzięki wykorzystaniu pilota mamy możliwość sterowania natężeniem światła poszczególnych opraw i kreowania we wnętrzu odpowiedniego nastroju.
Dzięki zaprogramowaniu na pilocie tzw. scen w poszczególnych sekcjach mieszkania można rozświetlać i przyciemniać światło.
Sterowanie bez pilota
Dzięki tzw. przełącznikom pojemnościowym możemy sterować światłem przy pomocy ruchu ręki. Ukryte od wewnętrznej strony ramy łóżka urządzenie pozostaje gołym okiem niewidoczne. Wystarczy delikatnie dotknąć ramy na wysokości przełącznika, by rozjaśnić lub ściemnić pożądane oświetlenie.
Źródło: Hafele
Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Klasyczne, drewniane podłogi o ciepłym, ciemnobrązowym zabarwieniu to ciągle produkt...
czytajWielkoformatowe płyty ceramiczne, które pojawiły się na polskim rynku są...
czytajDomowe porządki, lepienie pierogów, pieczenie ciast - tym najczęściej wypełnione...
czytajNa rynku pojawiły się pasywne sufity wykorzystujące technologię materiałów zmiennofazowych...
czytaj
Ilość komentarzy: 0
Dodaj nowy komentarz