Podstawowe barwy potrafią czasem zaskoczyć, szczególnie gdy wybrane kolory znajdują się na dwóch odmiennych biegunach palety. Klasykę i ekstrawagancję łączą wnętrza, w których rozgrywa się subtelna aranżacyjna gra czerni z bielą.
CZYTAJ RÓWNIEŻ: Kreatywne i funkcjonalne open space
Nie istnieje drugi taki duet, jak czerń i biel. Mimo swego minimalizmu i dyskrecji potrafi jak żaden inny kreować wnętrza wyrafinowane, oryginalne i efektowne. Bazując jedynie na tych dwóch kolorach, bardzo mało prawdopodobne jest popełnienie aranżacyjnego faux pas, dzięki czemu możemy bez obaw puścić wodze wyobraźni i uwolnić kreatywność.
Siła kontrastu
Czarno-białe stylizacje dla początkujących powinny opierać się nie tyle na łączeniu wielu różnorodnych wzorów, co wybieraniu jednokolorowych elementów w kolorze białym lub czarnym. Kompozycje z ceramiki, dwustronna pościel, ciemne meble w jasnych wnętrzach – to wszystko stanowi wstęp do zgłębienia tajników sztuki dwubarwnych, kontrastujących aranżacji. Ciekawym rozwiązaniem jest także galeria czarno białych zdjęć, powieszonych na ścianie w czarnych i białych ramkach. Jeśli już na etapie wykończenia domu zdecydowani jesteśmy na wyrazisty kontrast, dlaczego by nie wybrać czarnych drzwi wewnętrznych, wyraźnie odcinających się na tle białych ścian? Bardzo modnym i jednocześnie przytulnym akcentem będzie także czarna półka wypełniona książkami o białych grzbietach i na odwrót.
Szach mat
Choć najbardziej oczywistym deseniem zestawiającym czerń z bielą jest szachownica, mniej surowy i wystudiowany wystrój uzyskać można, wybierając inne motywy. W ostatnich sezonach niebywałą popularnością cieszy się pepitka, zwana również „kurzą stopką”. Delikatne prążki oraz groszki dopełnią wnętrza balansujące na granicy minimalizmu i stylu scandi. A co z florystycznymi inspiracjami? Dla nich również znajdzie się miejsce w domu zaaranżowanym w kolorach filmowej kliszy. Subtelne czarno-białe arabeski to obowiązkowy motyw we współczesnych wnętrzach glamour. Szczególnie efektownie prezentują się na tkaninach, pod postacią dekoracji okiennych lub narzut. Dwubarwne grafiki staną się z kolei ozdobą nie tylko ścian, ale i salonu oraz sypialni.
Źródło: Eurofirany
Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Współczesne trendy ekologiczne, przepisy międzynarodowe czy zwykła potrzeba oszczędzania? Energooszczędne...
czytajWybierając baterie łazienkowe, warto zwrócić uwagę na kształt armatury, nie...
czytajOferta Kopp – Podłogi Naturalnie Doskonałe poszerzyła się o nowe...
czytajKiedy stoimy przed problemem wymiany okien interesuje nas zwłaszcza wyeliminowanie...
czytaj
Ilość komentarzy: 0
Dodaj nowy komentarz