Jak wykorzystać zalety cienkowarstwowej posadzki cementowej

Jak wykorzystać zalety cienkowarstwowej posadzki cementowej

Szarość i surowy styl industrialny rządzą we wnętrzach. Nic dziwnego więc. że na znaczeniu zyskują też industrialne posadzki. Jak wykorzystać ich zalety ?

Cienkowarstwowa posadzka cementowa

Poddasze domu ze starą więźbą dachową skontrastowaną z cienkowarstwową posadzką cementową w modnym szarym kolorze z wyraźnymi śladami ręcznej obróbki powierzchni. Posadzka jest lekka, więc zanadto nie obciąża stropu. 

Posadzki dekoracyjne Weber 4650 design color

Pofabryczne wnętrza mają wielu zwolenników. Ceglane ściany świetnie korespondują z szarą, betonową podłogą wykończoną matowo lub z połyskiem. Dodatkowo na jej powierzchni można dodać specjalny smaczek w postaci odcisków narzędzi. 

Posadzki dekoracyjne Weber 4650 design color

W sypialni dobrze się sprawdzi matowa, nie odbijająca światła podłoga z cienkowarstwowego betonu. Jej dodatkową zaletą jest antyalergiczność – nie przyciąga kurzu i zanieczyszczeń dzięki temu, że na dużej powierzchni można ją układać bez dylatacji własnych. Na podłodze nie ma więc żadnego zakamarka dla alergenu.

Posadzki dekoracyjne Weber 4650 design color

Cienkowarstwowa posadzka cementowa ma tę przewagę nad ceramiką, że łatwiej ją dopasować do wysokości innych materiałów, szczególnie popularnych paneli, które są cieńsze niż tradycyjny parkiet lub deski. Łatwiejsza do uzyskania jest także subtelna granica między posadzką cementową, a tą z innych materiałów.

Posadzki dekoracyjne Weber 4650 design color

Cienkowarstwowa posadzka przemysłowa udaje się ułożyć szybko bez straty dla ich jakości. Warto po nią sięgnąć gdy liczy się czas. Do tego można ją zrobić w dziesięciu jednolitych kolorach albo łączyć kolory i wzory. Może więc pozostać z nami na długo jako na przykład doskonała imitacja włoskiego marmuru.

Źródło: Weber

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!