Recepta na skandynawskość

Recepta na skandynawskość

Zachwycamy się u nas skandynawskim stylem aranżacji wnętrz, a wielu użytkowników uważa go nawet za najbardziej optymalny sposób urządzania przestrzeni.

Tymczasem niektóre skandynawskie realizacje swoją siłę czerpią z udowadniania, że nie są skandynawskie właśnie. Że nie operują tylko bielą i ikonicznymi sprzętami z tego kręgu, a wykreowane wnętrze nie jest bezosobową, białą skrzynką tylko oddaje osobowość swoich właścicieli i jest zindywidualizowane oraz dostosowane do ich gustów.

Jednym z przykładów takich realizacji jest dzieło studia Davida Thulstrupa, apartament w Kopenhadze. Inwestorem była para Duńczyków, których głównymi miejscem zamieszkania jest Ameryka Południowa. I właśnie stamtąd wzięły się inspiracje, które projektantom pozwoliły przezwyciężyć skandynawski paradygmat.

Projektanci stworzyli szereg przedmiotów, które przełamują skandynawską sterylność. Pokrycia ścian, garderoby, gablotowe szafki, stół w przedpokoju wykorzystują marmur z mosiężnymi dodatkami.

Kolorystyka mieszkania jest też bardzo zróżnicowana. W holu mamy pomieszanie szarości i brązowej skóry podczas gdy w szafach i garderobach znajdziemy strojne błękity.

Kolory kreują zróżnicowane strefy pierwszego i drugiego poziomu apartamentu. Na poziomie pierwszym spotkamy jasne kolory, które kierują przyjazny i otwarty gest wobec gości. Korespondują one z pięknym, jasnym widokiem na dzielnicę portową Nyhav.

Na drugim poziomie kolory są raczej ciemniejsze dla stworzenia atmosfery intymności i prywatności.

fot: Hampus Berndtson

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Podaj kod z obrazka

*

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!