Rude i brązowe mozaiki

Rude i brązowe mozaiki

Szklane mozaiki to sposób na wprowadzenie do aranżacji ultra modnych rudości i brązów w efektownym stylu glamour.

Ciepłe, rudobrązowe odcienie to obecnie jeden z największych hitów aranżacyjnych. Płytki i dekory imitujące miedź lub skorodowaną blachę podbiły serca projektantów.

Doskonałym sposobem na wprowadzenie rudości i brązów są szklane mozaiki inspirowane bursztynem.

Mają one intrygujące struktury i głębokie bursztynowe odcienie. Nieregularna powierzchnia efektownie rozprasza światło. Doskonale komponują się z cegłą oraz płytkami imitującymi miedź.

Do wnętrz powraca też złoto. Jest to ponadczasowy kolor, który wprowadza do przestrzeni ciepło i szyk. Złotobrązowe dekoracje stanowią eleganckie uzupełnienie aranżacji. Połyskujące, złotobrązowe szkiełka mozaiki tworzą efekt głębi. Jest to propozycja, która może stanowić delikatny akcent lub stać się głównym elementem dekoracyjnym całego pomieszczenia.

Mozaiki szklane to nie tylko piękne i eleganckie dekoracje, ale również niezwykle praktyczne rozwiązanie aranżacyjne. Arkusze na bazie elastycznej siatki bez problemu dopasowują się do nieregularnych powierzchni – kolumn, łuków, wypukłości. Dotyczy to w szczególności mozaik złożonych z drobnych elementów.

Doskonale sprawdzą się one przy wykończeniu na przykład owalnej obudowy wanny, zaokrąglonej wnęki czy otoczenia lustra. Dodatkowo siatkę można dowolnie przycinać, co stwarza ogromne możliwości aranżacyjne. Mozaiki warto łączyć z płytkami w większych formatach, jednolitych kolorach i strukturze. Duże gładkie powierzchnie dobrze komponują się z mozaikowymi dekorami, gdyż stanowią dla nich dyskretne tło i maksymalnie wydobywają ozdobny efekt.

Źródło: Vinderen

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!