Salon sprzedaży w barwach firmowych

Salon sprzedaży w barwach firmowych

Dynamiczny, biało-czerwony zestaw podstawowych barw i konkretny, choć pozostający jeszcze na etapie projektu, produkt – mieszkanie. To były wytyczne postawione przed biurem Robert Majkut Design przez firmę Profbud.

Na ich podstawie miał powstać wyjątkowy salon sprzedaży, który ilustrowałby energię, solidność, jakość i dostępność - wartości z którymi marka chce się kojarzyć.

Jak piszą architekci zadanie zrealizowano przez wykorzystanie zasadniczo otwartego planu z wyraźnie zasygnalizowanymi funkcjami. Istniejące przegrody – pomimo, że dzielą – nie stanowią barier, tylko tworzą poszczególne zakątki.

Przejścia złagodzone są kształtami, cieniowaniami, wzajemnym tonowaniem i łączącą wszystko bielą.

Wnętrze zawiera w sobie wiele oryginalnych rozwiązań materiałowych. Są to między innymi indywidualnie zaprojektowane meble (specjalne biurka quality interiors sprzedawców czy stoły do spotkań, regały i szafki) oraz nowoczesne materiały, jak paperstone czy laboratoryjne szkło z którego zrobiona jest szklana kurtyna z podświetlanych rur.

Całość dopełnia dyskretnie zaaranżowana część poczekalni, nazywana „domem”, z sofą, fotelem, regałem z książkami. Kompozycję spina indywidualnie drukowana, cieniowana gradientem (od czerwieni do czerni) wykładzina, zaś tylną część pomieszczenia zdobi wykonany z drewna, przestrzenny relief, ułożony z wielką pieczołowitością na ścianach i suficie.

Źródło: Robert Majkut Design, Profbud

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Podaj kod z obrazka

*

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!