Jak umieścić dużą lodówkę w kuchni ?

Jak umieścić dużą lodówkę w kuchni ?

Kuchnia wyposażona w dużą lodówkę postrzegana jest jako ekskluzywna, nowoczesna  i dobrze przemyślana. Przed montażem urządzenia o tak znacznym rozmiarze trzeba pamiętać o kilku podstawowych zasadach.

Chłodziarko-zamrażarki typu side by side lub french door, których rozmiary znacznie odbiegają od lodówek typu combi, kojarzone są z dobrobytem i przepychem.

Chłodziarko-zamrażarki typu French Door i Side by Side, oprócz znacznych rozmiarów, od lodówek combi różnią się również liczbą i typem drzwi. French door to dwa górne skrzydła, które są wyraźnie oddzielone od szuflad zamrażalnika, umiejscowionego na dole urządzenia. Z kolei lodówki Side by Side z zewnątrz mają długą parę drzwi zakrywających zarówno część chłodzącą, jaki i zamrażalnik. Oba typy urządzeń cieszą się w naszym kraju coraz większą popularnością. Należy jednak pamiętać, że przed zakupem takiego sprzętu warto zwrócić uwagę na kilka szczegółów.

Trzeba sprawdzić  czy dany model zmieści się w drzwiach przy wnoszeniu jej do domu. Oszczędzi to sporo nerwów w przyszłości. Kolejną sprawą jest to, że lodówki Side by Side czy też French Door, oprócz tego, że są szersze od tradycyjnych modeli,  są też od nich głębsze.

Może się okazać, że dany model będzie za długi i znacząco  zabierze potrzebną powierzchnię w kuchni.  Dodatkowo lodówki te nie powinny być ustawiane bezpośrednio przy prostopadłej ścianie lub zabudowie – może to uniemożliwić  swobodne otwarcie drzwi lodówki. Tego typu urządzenia nie są zazwyczaj przeznaczone do zabudowy. Trzeba więc wybrać lodówkę o pasującym do wnętrza kolorze. Ewentualnie można dokupić odpowiednią matę, która zmieni kolor.

Źródło: Heier

Lodówka typu french door

Lodówka typu french door

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!