Decydując się na wykorzystanie granitu, marmuru czy trawertynu, należy zwrócić uwagę na wielkość wnętrza, w którym kamień zostanie użyty.
W przestrzennym salonie idealnie sprawdzą się dekoracje z kamienia na całej ścianie. Dobrze sprawdzi się tutaj Mmarmur, który charakteryzuje się subtelnym użyleniem. Takie rozwiązanie może być odpowiednie, jako tło domowych elementów, np. telewizora. Granit będzie idealny do wykończenia kominka. Jest trwały oraz odporny na czynniki mechaniczne. Warto wykorzystać ten materiał nie tylko do obudowy samego kominka, ale całej ściany, na której się znajduje. Można zastosować mariaż kamieni naturalnych i stworzyć kompozycję w dowolnej kolorystyce.
Kamienne dodatki można wkomponować nawet w sypialni: stworzą np. niebanalny zagłówek do łóżka.
W mniejszych pomieszczeniach warto postawić na niewielkie formy, z których można stworzyć kamienną mozaikę lub obraz. Doskonale sprawdzi się tutaj trawertyn, który sam w sobie jest ozdobą: w jego strukturze często występują szczątki roślin i zwierząt. Dzięki niemu można uzyskać unikatowy, niepowtarzalny efekt. Poza walorami estetycznymi kamień naturalny wyróżnia się trwałością oraz łatwością w utrzymaniu czystości.
Kuchnia i łazienka
Kamień warto również zastosować w kuchni lub łazience. Ze względu na dużą wilgotność eksperci polecają okładziny ścienne z kamieni spiekanych, które charakteryzują się minimalną nasiąkliwością. Dobrym przykładem jest Lapitec®. Formowany jest w duże płyty, które łatwo przystosować do projektu wnętrza. – Jego powierzchnia nie wchłania płynów.
W przeciwieństwie do zwykłych płytek ceramicznych kamień spiekany jest bardziej odporny na plamy i nie dopuszcza do zagnieżdżenia się bakterii ani pleśni. Wykorzystując Lapitec® we wnętrzach, można zastosować go również jako płyty na podłogi i blaty kuchenne czy łazienkowe. Pozwoli to na użycie jednego odcienia kamienia w całym pomieszczeniu, nie tylko na ścianach. Dzięki temu w łazience można uzyskać efekt ekskluzywnego SPA.
Miłośnicy minimalizmu mogą sięgnąć po kamienne rozwiązania w kuchni.
Na rynku dostępna jest bogata kolorystyka. Od odcieni arktycznej bieli, pustynnego piasku po brązy i czernie przypominające barwę mokrej ziemi. Różnorodność struktur wykończenia kamienia spiekanego od jedwabistych po szczotkowane powierzchnie pozwoli na dowolność aranżacji pomieszczenia.
Źródło: Grupa EGA
Granit lemurian blue
|
Onyx irde
|
Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Styl loft można stworzyć również w mieszkaniu w bloku. Na...
czytajStyl angielski łączy dyskretną, nieco staroświecką elegancję rodem z wiktoriańskiej...
czytajPielęgnacja powierzchni konglomeratowych jest dziecinnie prosta i niezwykle szybka. Podstawą...
czytajW aranżacji wnętrza istotnym elementem są drzwi we wnętrzu. Design...
czytajKamień jest materiałem, który można dostosować do wielu różnych stylów wnętrzarskich, dodając im wyjątkowego uroku i charakteru. Ważne jest, aby wybierać rodzaj kamienia i jego wykończenie zgodnie z konkretnym stylem aranżacji oraz dbać o odpowiednie połączenia z innymi elementami wnętrza, aby osiągnąć spójny efekt.
Ilość komentarzy: 1
Dodaj nowy komentarz