Ceramika w salonie ?

Ceramika w salonie ?

Płytki ceramiczne świetnie mogą się sprawdzić w tak zwanych „trudnych przestrzeniach”. Wkroczyły na ściany salonów, stając się interesującym rozwiązaniem aranżacyjnym.

Jeszcze do niedawna glazury, gresy, terakoty były stosowane głównie w kuchniach i łazienkach, szczególnie w tak zwanych „strefach mokrych”. Obecnie oferta płytek ceramicznych jest bardzo szeroka i obfituje w rozmaite wzory, formaty i struktury. Glazura nie tylko chroni ścianę przed wilgocią czy zabrudzeniami, ale także pełni funkcję ozdobną. Z tego powodu płytki ceramiczne „wyszły” z kuchni i łazienek i pojawiły się w innych przestrzeniach.

Istnieją różne sposoby wykorzystania płytek ceramicznych w pokoju dziennym.

Pojedyncza ściana zaaranżowana strukturalnymi płytkami może stanowić główny akcent w salonowej przestrzeni.

Wrażenie robią już same płytki bazowe o powierzchni przypominającej pofalowaną blachę, a ułożone pasami mozaikowe dekory potęgują efekt.

Ciekawa ceramiczna dekoracja może też zastąpić obraz czy grafikę. Ciekawym rozwiązaniem jest zastosowanie tej samej kolekcji na ścianie i podłodze, co optycznie powiększa pomieszczenie. Gres może imitować beton wykończony na wysoki połysk. Patchworkowe dekory można układać w sposób sprawiający wrażenie przypadkowości.

Źródło: Ceramstik

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!