Jak zadbać o higienę dłoni w łazience ?

Jak zadbać o higienę dłoni w łazience ?

Przestrzenie domowe zajmują wysoką pozycję w rankingu miejsc najbardziej narażonych na obecność bakterii. Groźne dla organizmu drobnoustroje znajdziemy przede wszystkim na często dotykanych elementach – włącznikach światła, klamkach, klawiaturach oraz na wyposażeniu mającym stały kontakt z wodą, jak ręczniki czy dywaniki.

Ręce myjemy przeciętnie 3-4 razy dziennie przez 5-6 sekund. Za mało. Według badaczy z Michigan State University, wydłużenie procesu do 15-20 sekund pozwala pozbyć się 90% bakterii obecnych na dłoniach.

Przenoszone na brudnych dłoniach mikroorganizmy stanowią potencjalne zagrożenie dla domowników, w szczególności tych o osłabionej odporności - osób starszych, kobiet w ciąży i dzieci. Ze względu na stały kontakt z wodą, kosmetyki w kostce stają się siedliskiem bakterii. Dlatego trzeba zastąpić je dozownikami do mydła, a do wycierania dłoni używać wyłącznie ręczników papierowych.

Najbardziej higieniczne są także baterie bezdotykowe, które eliminują konieczność bezpośredniego kontaktu z baterią. Oprócz lepszej higieny gwarantują one także lepszą oszczędność wody.

Źródło: Armatura S.A.

Baterie bezdotykowe

Najwyższy poziom higieny zapewni rezygnacja z baterii dotykowych

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!