Materac jak ulał

Materac jak ulał

Materac dostosowany do wieku zapewni stabilne podparcie kręgosłupa oraz efektywny odpoczynek. Jak wybrać spośród różnorodnych rozwiązań dostępnych na rynku?

W pierwszych etapach życia podłoże, na jakim śpi dziecko, jest niezwykle istotne. Ważne, aby materac stanowił stabilne podparcie dla kręgosłupa oraz odpowiednio dopasowywał się do kształtów małego ciała. O takich właściwościach decydują surowce z których materac jest wykonany. Najbardziej naturalne materiały, które spełniają te funkcje to włókno kokosa lub lateks.

Z kolei wybierając materac dla nastolatka warto pamiętać, aby był co najmniej 20 cm dłuższy niż jego wzrost. To pozwoli na wygodny, niczym nieskrępowany odpoczynek. Także w tym przypadku zalecany jest materiał wykonany z lateksu, który posiada właściwości antybakteryjne oraz przeciwgrzybiczne, dzięki czemu zapewni zdrowy sen dziecka.

Sypialnia dla rodziców powinna być wyposażona w dwuosobowy materac. Optymalny wymiar, który zapewni wygodny wypoczynek obojgu osobom to min. 160cm x 200cm. Wybierać można spośród wkładów typu multipocket, które zapewnią stabilne podparcie kręgosłupa, lateksu gwarantującego odpowiednią cyrkulację powietrza we wnętrzu materaca, czy modeli posiadających sprężyny Zigarre – co pozwoli na odpowiednie dopasowanie się materaca do kształtów ciała.

W przypadku wyboru materaca dla osób starszych warto zwrócić uwagę na to, aby model był odpowiedni pod względem twardości. U osób o drobnej budowie sprawdzą się materace miękkie i średnio twarde, jednak osoby o cięższej wadze powinny zdecydować się na modele twarde. Jeżeli starszy użytkownik cierpi na dolegliwości układu kostnego, warto wybrać spośród produktów rehabilitacyjnych. Materac przystosowany do wagi oraz problemów zdrowotnych, odciąży kręgosłup i umożliwi łagodny sen.

Źródło: Janpol

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!