Jakie kolory Polacy wybierają w sypialni ?

Jakie kolory Polacy wybierają w sypialni ?

Jakie barwy królują w polskich sypialniach ? Znamy odpowiedź.

Przede wszystkim stonowane i jasne – Polacy w swoich sypialniach od lat w zdecydowanej większości preferują bezpieczne kolory. Niewielki odsetek śpiących decyduje się na zmianę tych nawyków.

Polacy w swoich sypialniach stawiają na jasne i ciepłe odcienie. Wszystkie kolory ziemi, beże oraz brązy. Te kolory potęgują wrażenie ciepła i przytulności pomieszczenia, dlatego są tak chętnie wybierane do miejsca snu.

Człowiek otoczony takimi stonowanymi odcieniami jest spokojniejszy i zdecydowanie szybciej się regeneruje. Rodacy nie stronią również w sypialniach od zimnych barw – delikatne szarości oraz biel to barwy, w które można wkomponować wyraziste dodatki.

Jak rozkłada się procentowy podział najczęściej spotykanych w polskich sypialniach kolorów? W miejscu snu zdecydowanie dominuje kolor biały. Ma go w swojej sypialni aż 27% badanych, w drugiej kolejności najchętniej wybierany jest kolor beżowy, z 18% udziałem. A trzecie miejsce zajmuje kolor szary – wybrało go 15% respondentów. W dalszej kolejności uplasowały się pastele: róż oraz kolor pomarańczowy zebrały 9% zwolenników. Wśród mocnych barw w rankingu znalazła się barwa granatowa oraz czarna (2%).

Przyglądając się obecnym trendom wnętrzarskim nie sposób nie zauważyć pewnych tendencji. Jedną z nich są wszechobecne printy. Wielobarwne pledy, mozaiki, kolorowe meble przełamujące stonowaną kolorystykę wnętrza, aż po materace, których pokrowce również mogą być ozdobą wnętrz.

Źródło: Janpol

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!