Vox i Noti z nagrodami TOP DESIGN

Vox i Noti z nagrodami TOP DESIGN

8 marca podczas uroczystej gali rozdania nagród wyłoniono zwycięzców nagrody Top Design. Otrzymały je NOTI za siedziska TULLI projektu Tomka Rygalika oraz VOX za system modułowych regałów Balance projektu Joanny Leciejewskiej i Wiktorii Lenart.

VOX i Noti zostały docenione w dwóch kategoriach. W przestrzeni domowej triumfował system modułowych mebli Balance zaprojektowanych dla marki VOX przez duet projektantek Wiktorię Lenart i Joannę Leciejewską.

Z kolei w kategorii biurowej wygrały innowacyjne krzesła TULLI projektu Tomka Rygalika dla firmy Noti.


Balance – system regałów, które projektujesz sam

 System Balance marki VOX to odpowiedź na współczesny trend związany z silną potrzebą customizacji oraz większej ilości użytkowanych przedmiotów i przestrzeni.

 Poszczególne elementy są łączone za pomocą specjalnej maty, bez użycia śrub czy wkrętów. Jedyną pracą jaką trzeba wykonać jest sklejenie boków skrzynek i organizerów oraz ustawienie ich w wybranej konfiguracji.

W skład systemu wchodzą gotowe elementy do indywidualnego konstruowania regałów, komód, szafek i biurek. Do wyboru są dwie długości półek, blat biurka, trzy rodzaje organizerów oraz 20 skrzynek - większych, mniejszych, otwartych lub zamkniętych. Prostota systemu Balance sprawia, że w każdej chwili można zmienić kształt mebla lub zbudować z niego dwie inne bryły. 

 

Na zewnątrz i do wnętrz 

Forma TULLI jest jednocześnie efektowna, a zarazem nieskomplikowana. Jej charakterystycznym elementem są subtelnie rozchylone podłokietniki. Jest ona także próbą zachowania ciągłości polskiej myśli projektowej w meblarstwie dyskretnie odnosząc się do fotela Tulipan projektu Teresy Kruszewskiej z 1973 roku.

Innowacyjność fotela i istota systemu TULLI polega na precyzyjnie wymodelowanej ergonomicznej formie powstałej w technologii rotomouldingu wykorzystanej na dwa sposoby. Jako kompletnego siedziska z przeznaczeniem na zewnątrz i jako rdzenia dla wersji tapicerowanej skierowanej do wnętrz.

Dodatkowy podział formy na dwa moduły pozwala na wykorzystanie dodatkowych, uzasadnionych względami użytkowymi kombinacji, alternatywnych stalowych podstaw oraz drewnianych nóżek. TULLI może być elementem wyposażenia przestrzeni publicznych, jak i atrakcyjnym meblem eventowym, festiwalowym, targowym.  W domu znajduje swoje miejsce w ogrodzie, na tarasie, a wykończony tkaniną - w salonie. Fotel tapicerowany w całości czy w połowie pasuje do nowocześnie urządzonego loftu, concept store, klubu, restauracji, biura, hotelu czy galerii handlowej.

Źródło: VOX

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!