Trendy w branży mebli biurowych

Trendy w branży mebli biurowych

W dniach 9-13 lutego odbyły się targi Stockholm Furniture and Light Fair, organizowane w czasie Szwedzkiego Tygodnia Designu. Jakie trendy w branży mebli biurowych można było na nich zauważyć ?

Zdecydowanie najmocniej eksponowane były na nich rozwiązania tapicerowane, czyli różnego rodzaju sofy i siedziska przeznaczone do stref relaksu czy indywidualnej pracy w skupieniu. 

W projektowaniu współczesnych biur coraz chętniej odchodzi się od permanentnych rozwiązań takich jak np. aranżowanie przestrzeni za pomocą ścianek działowych. Zamiast tego wybierane są rozwiązania mobilne, które nie tylko pełnią różne funkcje w zależności od bieżących potrzeb, ale również w łatwy sposób można zmienić ich rozmieszczenie w przestrzeni.

Jednocześnie prezentowano szerokie zastosowanie naturalnych materiałów, między innymi wykończenia w drewnie dębowym. W kolorystyce dominowała zieleń oraz jasne, stonowane kolory - niebieski, morski i blady róż. To pokazuje wyraźnie, że coraz więcej organizacji świadomie chce tworzyć w swoich biurach komfortową, przyjazną użytkownikowi przestrzeń. Chyba nikt już nie ma wątpliwości, że dobry, funkcjonalny design jest zarezerwowany nie tylko dla wnętrz mieszkań.

Karierę robą biurka o regulowanej wysokości blatu.  Możliwość zmiany pozycji znacząco poprawia ergonomię pracy. Dodatkowo, podniesienie blatu sprawia, że dwa oddzielone od siebie stanowiska do pracy indywidualnej można zamienić na strefę do spotkań na stojąco i pracy projektowej. 

W przypadku zastosowań domowych biurka o regulowanej wysokości blatu można dostosować do potrzeb członków rodziny w róznym wieku.

Źródło: Mikomax

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Podaj kod z obrazka

*

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!