Bezpieczna instalacja elektryczna

Bezpieczna instalacja elektryczna

Jednym z ważnych elementów bezpiecznego domu jest odpowiednio zaprojektowana instalacja elektryczna. Na rynku dostępnych jest wiele rozwiązań, które znacznie podwyższają pewność życia wśród domowników.

W pomieszczeniach o podwyższonej wilgotności, takich jak łazienka czy kuchnia, należy stosować gniazda bryzgoszczelne o klasie szczelności IP 44. Zapewniają one bezpieczeństwo użytkowania nawet w warunkach bezpośredniego kontaktu z wodą.

Jeśli w domu mieszkają małe dzieci, należy bezwzględnie zabezpieczyć gniazda specjalnymi przesłonami torów, gdyż osprzęt zamontowany na wysokości zaledwie 30 cm nad ziemią jest łatwo dostępny i może być niebezpieczny.

Nowoczesna instalacja elektryczna może dodatkowo czuwać nad bezpieczeństwem domowników ułatwiając korzystanie ze stref komunikacyjnych czy ułatwiać opiekę nad osobami starszymi i niepełnosprawnymi.

Delikatna wiązka światła ukierunkowana w dół ułatwia użytkownikom orientację i poruszanie się przy zgaszonym świetle głównym.

Rozwiązaniem szczególnie przydatnym w przypadku osób wymagających ciągłej opieki, jest alarm przywołujący, montowany w łazienkach czy toaletach.

Kompletny zestaw składa się z czterech urządzeń do zabudowy w jednej ramie: zasilacza, sygnału świetlnego, łącznika pociąganego oraz przycisku kasowania. Łącznik pociągany jest montowany tuż przy muszli WC. Należy jednak zwrócić uwagę na długość sznura, by był łatwo dostępny zarówno z pozycji siedzącej, jak i leżącej. W momencie uruchomienia alarmu, załączany jest sygnał świetlny umieszczany w pokoju opiekuna. Sygnał jest wyłączany za pomocą przycisku kasowania. Zestaw można dowolnie rozbudowywać w zależności od potrzeb o dodatkowy przycisk przywołania lub przycisk kasowania/obecności z sygnałem akustyczno-optycznym.

Żródło: Hager

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Podaj kod z obrazka

*

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!