Mieszkanie z modułem od studia "Mili młodzi ludzie"

Mieszkanie z modułem od studia "Mili młodzi ludzie"

Apartamenty Galeria to mieszkanie na wynajem o powierzchni 135 metrów kwadratowych położone w poznańskiej dzielnicy Łazarz. Wnętrze jest wynikiem łączenia nowoczesnych form z historycznymi wnętrzami kamienicy zbudowanej na początku XX wieku.

Oryginalny układ pomieszczeń oraz zdobienia na ścianach stanowiły spore ograniczenia projektowe. Słabość została jednak przekuta w siłę i stała się wskazówką podczas projektowania.

W pokojach, które miały stać się "niezależnymi jednostkami mieszkaniowymi"  zmieszczono bryły wolnostojące uzupełniające je funkcjonalnie o przechowywanie, garderobę, kuchnię oraz łazienkę.

Przyjęły one ekspresyjne, geometryczne, asymetryczne kształty, kontrastujące z historycznymi sztukateriami umieszczonymi na sufitach.

Właścicielka obiektu chciała, aby na ścianach znalazły się obrazy Chełmońskiego. Pomysł połączenia pokoi na wynajem z galerią sztuki okazał się dla projektantów kolejną wskazówką.

Aby zachować oryginalne zdobienia, przy jednoczesnym nawiązaniu do wyglądu przestrzeni galeryjnej, projektancie umieścili oświetlenie na szynoprzewodach.

Wszystkie te elementy łączą się ze sobą tworząc dla gości idealny nastrój podczas weekendowego pobytu w jednej z najpiękniejszych dzielnic miasta.

Lokalizacja: Poznań, Łazarz

Projekt: Mili młodzi ludzie

Realizacja: 2015

Fot: Pion

Projekt zgłoszony do plebiscytu Polskie Wnętrze 2015

Zobacz wizytówkę biura tutaj

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!