Precz z nowoczesnością - aranżacja hotelu Dana w Szczecinie

Precz z nowoczesnością - aranżacja hotelu Dana w Szczecinie

W miejscu dawnych Zakładów Odzieżowych Dana w Szczecinie powstał nowy, czterogwiazdkowy hotel według projektu amerykańskiej pracowni Laguarda Low Architects LLC Dallas. Jakby prosto z Wielkiego Gatsby’ego.

Obiekt został otwarty w nowej odsłonie 27 listopada 2015 roku.

Hotel zlokalizowany jest u zbiegu ulicy Odzieżowej z aleją Wyzwolenia. Właścicielem jest firma J.W. Construction S.A. Inwestycja, zrealizowana częściowo ze środków własnych, jak również w ramach funduszu JESSICA, zachowała swój tradycyjny, XIX wieczny charakter.

Bryła budynku pozostała w dotychczasowej formie, co podkreśla jej historyczne walory. Łączna powierzchnia użytkowa obiektu to 4000 m2. Aranżacja została dostosowana do wymogów czterogwiazdkowych hoteli europejskich.

Nowa aranżacja nie sili się na nowoczesność – zachowuje trącący myszką, obło – pluszowy design nawiązujący trochę do wzorów secesyjnych.

Wystrój wnętrz jest ekskluzywny według tradycyjnych wzorców. Przestronna recepcja, 100 komfortowych pokoi (w tym 16 pokoi typu Suite z łóżkiem King Size; 57 pokoi z dwoma łóżkami; 1 pokój dla niepełnosprawnych) oraz luksusowy apartament prezydencki (o pow. 90 m2, składający się z salonu z sypialnią, łazienką, aneksem kuchennym i dwoma mniejszymi sypialniami z łazienkami) zachęcają do skorzystania z usług.

Dodatkowo, w podziemiach budynku zaprojektowano klub hotelowy, sale szkoleniowo-konferencyjne (o łącznej powierzchni 360 m2), mini spa z sauną suchą i parową oraz salę fitness. Wnętrze prawie stuletniego gmachu jest unikalne we względu na nawiązania do oryginalnej architektury.

Wiszące kryształki Swarovskiego, tapety Versace, marmurowe posadzki, każde piętro urządzone w innym stylu… wszystkie te elementy nadają wnętrzu wyjątkowy klimat.

Bez oglądania się na nowoczesność. I dobrze.

Inwestor: JW. Construction
Projekt: Laguarda Low Architects LLC Dallas
Realizacja: 2014-2015
Koszt modernizacji: 14 mln PLN

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!