Odpływy liniowe czyli prysznic bez brodzika

Odpływy liniowe czyli prysznic bez brodzika

Dzisiejsze łazienki to miejsce komfortu, relaksu, a nawet domowe SPA. W związku z tym wzrosły znacznie wymogi estetyczne stawiane temu miejscu, także w przestrzeni prysznica.

Jednym z najelegantszych rozwiązań stosowanych w strefie kąpielowej są dzisiaj prysznice bezbrodzikowe. Cechuje je elegancja, wyszukany design oraz, co ważne, łatwość sprzątania. Ze względu na brak progów powierzchnia prysznicowa jest o wiele prostsza do czyszczenia.

Powierzchnia do stania takich pryszniców nie ma formy brodzika, ale wykonana jest płytek, kamienia lub innego materiału odpornego na wodę i kolorystycznie zintegrowanego z powierzchnią ścian.

Niezbędnym elementem takiego prysznica jest odpływ. W tej chwili jest do dyspozycji wiele ich rodzajów.

Odpływ liniowy montowany bezpośrednio przed ścianą lub w dowolnym miejscu na podłodze. Przytwierdza się go do podłogi na czterech stopach o regulowanej wysokości. Dostępne są wykończenia ze stali nierdzewnej, szczotkowanej lub wypełniane płytkami podłogowymi, dzięki czemu odpływy idealnie dopasowują się do stylistyki pomieszczenia.

Odpływ podłogowy przeznaczony do pryszniców o płaskiej powierzchni. Może być ulokowany w dowolnym miejscu. Produkt montuje się uchwytami do podłoża natrysku, a kratkę można dopasować do płytek pod względem wysokości, nachylenia i posadzki.

Z kolei w odpływie ściennym rury poprowadzone są w ściance instalacyjnej. Otwór odpływu maskuje pokrywa dostępna w różnych wykończeniach: chromowanym błyszczącym, ze szczotkowanej stali nierdzewnej lub w wariancie do wypełnienia wybranym materiałem.

Źródło: Geberit

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Podaj kod z obrazka

*

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!