Trendy kolorystyczne na 2016 rok od Śnieżki

Trendy kolorystyczne na 2016 rok od Śnieżki

Jak wielu producentów farb także i polska Śnieżka zdecydowała się na zaprezentowanie swojej wersji trendów kolorystycznych na nadchodzący rok. Wskazano 5 podstawowych

Północne światło

Trend napędza marzenie o pogodnej, przytulnej przestrzeni w typie skandynawskim odwołującej się do pięknej przyrody krajów Północy. Stosuje się tutaj chłodne odcienie bieli, szarości czy błękitu na ścianach rozświetlające i powiększające wnętrze optycznie. Wystrój pomieszczeń dopełniają bielone meble, futrzane bądź wełniane dodatki oraz szklane akcesoria.

Malowanie ścian, jakie kolory są modne

Trend północne światło

Dotyk koloru

Cieliste tonacje królują od jakiegoś czasu nie tylko w branży odzieżowej i kosmetycznej, lecz także weszły przebojem do aranżacji wnętrz. Ten trend określa się jako nude i należą do niego takie odcienie, jak złamane biele, kolory piaskowe i koralowe, aż po pomarańczowe. Przy ich użyciu można stworzyć elegancką i bardzo uniwersalną przestrzeń, którą można wzbogacić dodatkami w modnych odcieniach ciepłych metali: miedzi i mosiądzu. Idealnie komponują się tu również puszyste dywany, które doskonale prezentują się w minimalistycznych wnętrzach uzupełnionych o designerskie, nowoczesne meble.

Modne kolory w aranżacji wnętrz

Trend dotyk koloru

Powrót do przyszłości

Styl industrialny powraca tutaj w nowej, nieco złagodzonej odsłonie w postaci tzw. „soft loftu”. odcienie szarości i złamanych bieli na ścianach łączone są tu z fakturą cegły czy betonu oraz fluorescencyjnymi dodatkami o charakterystycznym niebieskawym, zielonkawym czy żółtym zabarwieniu. Surowe wnętrza loftowe zyskują dzięki temu ciepło i przytulność.

Modne kolory w aranżacji wnętrz

Trend powrót do przyszości

Łowca inspiracji

Ważne są tu przede wszystkim motywy etniczne w postaci wyraźnych, geometrycznych wzorów czy wielobarwnych pasów, które akcentują wnętrze. Wykorzystuje się odcienie oliwkowej zieleni, pomarańczowej terakoty, żółtej ochry czy meksykańskiej czerwieni. Dodatki mogą nawiązywać do tradycyjnego rzemiosła. 

Modne kolory w aranżacji wnętrz

Trend łowca inspiracji

Apetyt na słodycze

Trwa moda na pastele w wersji soft pop nawiązującej do stylistyki lat osiemdziesiątych XX wieku. Delikatne, lekkie i kobiece kolory są tutaj zestawiane z perłową szarością lub czernią oraz bielą. Na pierwszy plan wysuwa się przede wszystkim róż, który w połączeniu z barwami neutralnymi nadaje wnętrzu szlachetności i znakomicie poprawia nastrój. Doskonale też współgra z odcieniami musztardy i limonki. Aby dodać wyrazistości wnętrzu warto wzbogacić go o dodatki w geometryczne wzory, ze szczególnym uwzględnieniem trójkątów. Miękkie, segmentowe sofy, ciekawe w formie lampy czy drewniane akcesoria świetnie uzupełnią taki słodki zestaw.

Źródło: Śnieżka

Modne kolory w aranżacji wnętrz

Trend moda na słodycze

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!