Biel w aranżacji wnętrz użyteczności publicznej

Biel w aranżacji wnętrz użyteczności publicznej

Neutralna kolorystyka otoczenia działa uspokajająco, daje poczucie czystości, sprawia także, że w pomieszczeniu jest więcej światła. Biel pasuje do wnętrz o różnych stylach i stanowi doskonałą bazę dla różnobarwnych dodatków. Dlatego znakomicie sprawdza się w obiektach użyteczności publicznej.

Nie musi być przy tym nudna. Stosując materiały o różnych strukturach, różne odcienie bieli, grając formami, fakturami i tworzonymi przez nie światłocieniami można uzyskać naprawdę interesujący efekt. Biel w końcu ma aż 140 ciepłych i zimnych odcieni, które komponują się ze wszystkimi innymi kolorami.

Zaletą zastosowania bieli jako bazy jest możliwość uzyskania całkowitej zmiany wyglądu pomieszczenia poprzez sezonową wymianę dodatków jak meble czy wykładziny. Szczególnie cenią to sobie najemcy biur, gdyż w wielu firmach – by pobudzić nową energię w pracownikach - zmiana wystroju biura odbywa się regularnie.

Ważną rolę w takim w przypadku białych aranżacji odgrywają też panele sufitowe - najlepsze produkty tego typu charakteryzują się odbiciem światła na poziomie 80-90 proc., co zapewnia znakomite doświetlenie wnętrz. Jest to szczególnie ważne w przypadku biur, galerii sztuki czy sal muzealnych. Nie bez znaczenia jest także to, że dzięki tak wysokim współczynnikom odbijania światła ogranicza się zużycie energii elektrycznej.

Biel jest też skutecznym narzędziem w tworzeniu komunikacji marketingowej firmy – użyta we wnętrzach jako barwa dominująca daje pracownikom, klientom i kontrahentom sygnał: ”Tej firmie można zaufać”.

 Źródło: Armstrong

Zobacz wizytówkę firmy tutaj

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!