Jak poprawić mikroklimat w mieszkaniu?

Jak poprawić mikroklimat w mieszkaniu?

Zdrowy mikroklimat pomieszczeń to temat, który w sezonie jesienno zimowym nabiera szczególnego znaczenia. Jak poprawić jakość powietrza w naszym domu?

Niewłaściwa jakość powietrza w domu  może być przyczyną problemów zdrowotnych, a także negatywnie wpływać na komfort nauki, pracy i w ogóle – życia. Wszystko to prowadzi do powstawania tzw. „zespołu chorego budynku”, objawiającego się m.in. zmęczeniem, uczuciem duszności, bólami i zawrotami głowy, drażliwością, obniżoną koncentracją uwagi, zaburzeniami pamięci, podrażnieniem błon śluzowych oczu czy górnych dróg oddechowych.  W opozycji do uciążliwości typowych dla „chorego budynku” staje koncepcja „zdrowego mieszkania”, która popiera zminimalizowanie szkodliwych substancji zawartych w materiałach użytych do wykonania budynków.

Odpowiednią jakość powietrza, ale też wysokość temperatury i poziom wilgotności w domu można kontrolować – wpływają na nie np. okna, jakie zamontujemy w pomieszczeniach. Jeśli zdecydujemy się na takie, które posiadają automatyczną funkcję wietrzenia okna, będziemy mieć pewność, że przebywamy w pomieszczeniu, które nie wpływa negatywnie na nasze zdrowie. Dzięki automatycznej funkcji wietrzenia okna można bowiem we wnętrzu uzyskać nie tylko odpowiednią jakość powietrza, ale także optymalną temperaturę oraz wilgotność.

Dla maksymalnego komfortu warto zaopatrzyć się również w profesjonale sensory jakości powietrza, które będą badać i kontrolować jakość powietrza znajdującego się na poddaszu – ta nie jest bowiem stała. Takie urządzenia są w stanie na bieżąco badać jakość powietrza – regulują temperaturę, a także wilgotność wnętrza. Co więcej, zapewniają zdrowy klimat, ponieważ nie dopuszczają do rozwoju grzybów czy pleśni na ścianach.

 

Źródło: Roto

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!