Przebudowane mieszkanie w Katowicach

Przebudowane mieszkanie w Katowicach

Nagrodzone w 21 edycji konkursu „Najpiękniejsze budynki na Śląsku”, przebudowane mieszkanie w Katowicach.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Wyniki 21 edycji konkursu "Najpiękniejsze budynki na Śląsku"

Przebudowa mieszkania w Katowicach zaaranżowana przez Ewę i Błażeja Janików z pracowni M.O.C Architekci  to projekt nagrodzony w 21 edycji konkursu „Najpiękniejsze budynki na Śląsku” w kategorii „Wnętrze”. Konkurs organizowany przez katowicki oddział SARP ma na celu wyróżnienie obiektów o wyjątkowych zaletach architektonicznych.  

Mieszkanie znajduje się w domu z lat 30 XX wieku. Aby zachować wyjątkowy klimat wnętrza, projektanci, prowadząc przebudowę, zdecydowali się na pozostawienie m.in. oryginalnego, dębowego parkietu i stolarki drzwiowej. Harmonijne połączenie ich z elementami nowoczesnymi nadało wnętrzu indywidualnego charakteru.

Jednym z założeń architektów było odpowiednie wyeksponowanie przestrzeni wnętrza.  Udało się to osiągnąć za pomocą zabudowanych elementów w każdym pomieszczeniu. Przestronności nadają mieszkaniu również duże przeszklenia. Wpadające przez nie światło dzienne podkreśla walory obiektu.  

Elegancji nadaje wnętrzu m.in. biel ścian, skontrastowana z czernią dodatków. Barwy te płynnie łączą się z ciepłym odcieniem drewna.

Mieszkanie w Katowicach to przykład połączenia historii i nowoczesności. Aranżacja wpisuje się we współczesną wizję wnętrza o wielkomiejskim charakterze.

 

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!