Tekstyliada - znamy wyniki konkursu

Tekstyliada - znamy wyniki konkursu

Monika Sojda zwycięża w pierwszej edycji Tekstyliady - konkursu na wzór drukowanej tkaniny meblowej.

W I edycji Tekstyliady swoich sił spróbowało kilkuset studentów i absolwentów kierunków związanych z projektowaniem i wzornictwem. Spośród blisko 500 projektów jury wybrało finałową trójkę.

Pierwsze miejsce przyznano Monice Sojdzie, za projekt tkaniny „Leaf”. - Inspiracją do zaprojektowania wzoru była forma liścia. Zmodyfikowałam jego kształt z obłego na geometryczny, aby poszczególne elementy lepiej do siebie przylegały. Wybrałam pastelową kolorystykę, ponieważ dobrze wygląda, jest spokojna, stonowana i delikatna. Dobrze prezentuje się w jasnych wnętrzach – mówi laureatka.  Laureatka otrzymała 5000 zł i deskę kreślarską, a zaprojektowana przez nią tkanina trafiła do oferty marki LECH modern fabrics. 

- Udział w TEKSTYLIADZIE był dla mnie pierwszym ,,egzaminem'' sprawdzającym mnie jako projektanta tkanin. Chyba wypadłam całkiem nieźle, skoro zajęłam pierwsze miejsce – mówi Monika Sojda. Projektowaniem tkanin zajęła się po licencjacie, kiedy zmieniła kierunek studiów na Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi z architektury wnętrz na wzornictwo wydziału Tkaniny i Ubioru.

 

Drugie miejsce w konkursie i 3000 zł przyznano Ewie Hipnarowicz za projekt tkaniny „Toys”,w którym kapituła konkursu dostrzegła duży potencjał w produkcji mebli dla najmłodszych.  

 

Trzecią pozycję i 2000 zł zdobyła Martyna Mieszko i wzór „Natura”, doceniony przez jury za uniwersalny charakter.

 

Źródło: LECH modern fabrics
Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Podaj kod z obrazka

*

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!