Podwieszany minimalizm

Podwieszany minimalizm

O czym powinniśmy wiedzieć przy wyborze podwieszanej ceramiki sanitarnej?

Uznawana niegdyś za wyposażenie nowoczesnych salonów kąpielowych, podwieszana ceramika sanitarna jest dziś chętnie wykorzystywana w łazienkach niezależnie od ich metrażu. Dzięki zabudowie elementów przyłączeniowych i minimalistycznej konstrukcji, pozwala wyeliminować trudne do czyszczenia załamania i wgłębienia, znacząco ułatwiając utrzymanie porządku. Nie bez znaczenia pozostają także względy estetyczne. Wrażenie „lewitowania” ceramiki sprawia, ze wnętrze nabiera lekkości i przestronności. Ukrycie w ścianie podłączeń ułatwia uzyskanie minimalistycznego wystroju. Aby toaleta wyróżniała się nie tylko wyglądem, ale również wygodą użytkowania i funkcjonalnością, ważne aby każdy z elementów zestawu podtynkowego był trwały i bezawaryjny. Podpowiadamy, jak krok po kroku urządzić strefę toaletową.

Podwieszane elementy mocuje się na trwałych stelażach zabudowywanych i wykańczanych glazurą. Ze względu na sposób montażu, wyróżniamy modele do zabudowy mokrej lub suchej. Stelaże pierwszego typu wykonane są z lekkich, stalowych ram. Aby wzmocnić ich wytrzymałość, umiejscawia się je we wnęce murowanej ściany, a następnie obkłada cegłami lub innym materiałem budowlanym. Drugi rodzaj – modele do zabudowy suchej, wykonany jest ze stalowych profili. Taka konstrukcja gwarantuje wytrzymałość na obciążenia nawet do 400 kg, co nie wymaga dodatkowego wzmocnienia. Po wykończeniu płytami kartonowo-gipsowymi, tworzy się półka o głębokości ok. 15 cm, która pomieści potrzebne akcesoria takie jak ręcznik czy papier toaletowy. Przy wyborze stelaża warto także zwrócić uwagę na system spłukujący. Ekonomiczne działanie zapewniają te z funkcją DUO 3/6 l, umożliwiające spłukiwanie w zależności od potrzeby – połową lub całością wody, znajdującej się w zbiorniku.

Wybierając podwieszaną ceramikę, należy pamiętać, że przyciąga ona uwagę i w dużej mierze determinuje styl łazienkowego wnętrza. Warto więc zweryfikować przy zakupie, czy miska sedesowa  i bidet dopasowane są nie tylko pod względem formy i detali wzorniczych, ale i kolorystyki. Biel w przypadku wyposażenia różnych producentów może różnić się nawet kilkoma odcieniami. Bezpiecznym rozwiązaniem będzie więc wybór elementów z jednej kolekcji, co pozwoli wyeliminować nam ryzyko estetycznego niedopasowania. O czym jeszcze pamiętać? W przypadku częstej eksploatacji znaczenia nabiera oczywiście trwałość czyli m.in.  odporność powierzchni na zarysowania i działanie substancji chemicznych.

Istotne znaczenie ma także przycisk spłukujący. W łazienkach, w których o ponadczasowym charakterze decyduje wzorniczy minimalizm, sprawdzą się prostokątne modele z matowym, chromowanym wykończeniem, przyciągające uwagę dyskretną elegancją. Niewielkie metrażowo wnętrza optyczne powiększymy dzięki przyciskom o lekko połyskującej, odbijającej światło powierzchni. Aranżując wystrój w klasycznej bieli, efekt dopełnimy dzięki zamontowaniu wariantu z dopasowanego do kolorystyki ceramiki materiału.

 

Źródło: Grupa Armatura

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!