Egzotyczna podłoga

Egzotyczna podłoga

Nie ma nic przyjemniejszego niż ciepło pod stopami w chłodne jesienno-zimowe.Pragnienie o cieple pod stopami przez cały rok możemy uzyskać poprzez zastosowanie drewnianych desek na ogrzewaniu podłogowym.Wybrane egzotyczne podłogi lite fabrycznie lakierowane oraz podłogi wielowarstwowe, dzięki swoim właściwościom pomogą wprowadzić przytulną i komfortową atmosferę do Twojego domu.

Ogrzewanie podłogowe jest coraz częstszym rozwiązaniem gdy decydujemy się na budowę domu.Taki wybór pozwala na swobodną aranżację salonu czy łazienki oraz utrzymanie równomiernej temperatury w całym wnętrzu. Stąpając po drewnianej, podgrzewanej podłodze, odczuwamy podwójny komfort cieplny, który sprawi nam ogromną przyjemność, szczególnie w chłodne wieczory. Podłogi wykonane z surowca o odpowiednich właściwościach będą nam służyć latami, zaś dzięki swoim walorom wizualnym spotęgują uczucie ciepła uwalniającego się w pomieszczeniu.Ciepłe w dotyku drewno pomoże wprowadzić do wnętrza przytulną atmosferę także w letnich miesiącach, czego nie zapewniają płytki ceramiczne czy kamienne. Doskonałym wykończeniem podłoża, na którym zastosowano ogrzewanie podłogowe są drewniane deski firmy. Wykończenie podłogi drewnem warstwowym – kolekcja LINE i DesignParquet oraz klasyczna gama podłóg litych fabrycznie lakierowanych i fazowanych wykonanych ze stabilnych gatunków drewna  – pozwoli na stworzenie oryginalnych i stylowych aranżacji.

Ciepło z drewna

Egzotyczne drewno zachwyca swoją nieprzeciętną kolorystyką i charakterystycznym
dla siebie usłojeniem. Oprócz licznych walorów estetycznych cechuje się także szczególną odpornością. Trudne warunki wzrostu w lasach tropikalnych zwiększają późniejszą trwałość oraz wpływają na stabilność wymiarową ograniczając tym samym naturalną „pracę” drewna. Takie właściwości surowca pozwalają na stosowanie go nawet w tak wymagającym pomieszczeniu jak łazienka, w którym dość często decydujemy się na instalację ogrzewania podłogowego. Przy wyborze desek należy brać pod uwagę emisję ciepła w pomieszczeniu, wilgotność oraz zmiany temperatury. Aby drewno na ogrzewanej podłodze było rozwiązaniem na wiele lat, musimy zwrócić uwagę na niski współczynnik skurczu, który powinien kształtować się poniżej 0,25 proc. Istotny jest też długi czas osiągania równowagi higroskopijnej, czyli reakcji drewna na zmianę zawartości pary wodnej w powietrzu. Takimi właściwościami charakteryzują się  egzotyczne podłogi warstwowe oferowane z linii Merbau, Doussie, Hevea czy Palisander. Na ogrzewanie podłogowe doskonale nadają się również podłogi lite fabrycznie lakierowane, fazowane  wykonane ze stabilnych gatunków drewna takich jak Merbau. Przy czym w przypadku podłóg litych należy pamiętać, aby nie stosować elementów podłogowych, których szerokość przekracza 7-8 cm.  

- Odpowiednia grubość desek nie powoduje utraty ciepła, a wyjątkowe właściwości egzotycznego drewna minimalizują kurczenie się struktury i powstawanie szczelin pomiędzy poszczególnymi elementami. Deski warstwowo klejone oraz wybrane lite lakierowane to świetna propozycja dla osób, które chcą mieć ciepłą drewnianą podłogę – mówi Piotr Lisowski, Szef Produktu w jednej z firm sprzedającej wyroby z drewna egzotycznego.

Metoda warstwowego klejenia desek firmy sprawia, że praca drewna kompensowana jest poprzez prostopadłe ułożenie  poszczególnych jej warstw. Zwolennicy tradycyjnego i harmonijnego wystroju wnętrza mają możliwość wyboru z bogatej kolorystyki egzotycznego surowca. Kolekcje desek LINE oraz DesignParquet to idealna propozycja dla koneserów geometrycznych oraz wyszukanych wzorów. Pozwalają na tworzenie awangardowych i pełnych szyku kompozycji. Nowoczesny system dopasowujących się połączeń umożliwia szybki i prosty montaż podłogi. Jest to istotne przy ewentualnej wymianie pojedynczej deski lub naprawie systemu ogrzewania.

Źródło:DLH

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Podaj kod z obrazka

*

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!