Biuro klasy A

Biuro klasy A

Czym charakteryzuje się luksusowe biuro - ważny element wizerunku firmy?

Prestiżowe biuro to coś więcej niż sama powierzchnia najwyższej klasy. Istotna jest także lokalizacja – położenie w ścisłym centrum miasta lub w dzielnicy doskonale rozpoznawalnej i postrzeganej jako wyjątkowo atrakcyjna. Każde miasto ma pod tym względem swoją specyfikę. Na przykład w Monachium prestiż oznacza posiadanie luksusowego biura przy Maximilianstrasse, a w Berliine przy Unter den Linden. W polskich miastach również kształtują się tego rodzaju lokalizacje.

Typowa powierzchnia biurowa klasy A oznacza m.in. wysoką jakością wykończenia wnętrz, klimatyzację, ponadprzeciętną wysokość pomieszczeń (co najmniej 2,70 m), a także bardzo dobrą lokalizacją wraz z dogodnym dojazdem.

Nie wystarczy przy tym, że budynek usytuowany jest w centrum. Musi to być jeszcze miejsce  z wyjątkową atmosferą, najlepiej w sąsiedztwie zieleni, a przy tym blisko nurtu miejskiego życia  i z niepowtarzalnym widokiem. Takich lokalizacji jest niewiele.

Czego jeszcze oczekują zainteresowani tego rodzaju powierzchniami biurowymi? Przywiązują wagę do szczegółów, których nie znajdziemy w typowej inwestycji klasy A.

Takie szczegóły to m.in. kwestie tego, którędy będą wchodzić ich goście, gdzie i jak będą witani na samym początku. Znaczenie ma też architektura budynku oraz oczywiście dodatkowe usługi. Luksusowe biuro powinno być połączeniem komfortu, funkcjonalności, estetyki i niepowtarzalnej lokalizacji.

Eksperci rynku nieruchomości zgodnie podkreślają, że z punktu widzenia kupujących luksusowe powierzchnie biurowe pod wynajem, im lepszy adres tego rodzaju budynku, tym wyższa jest rentowność inwestycji. Dzieje się tak dlatego, że najemcy jednoznacznie identyfikują prestiżowy adres z wartością dodaną do swojego wizerunku, co bezpośrednio przekłada na się jakość kontaktów biznesowych.

Szczególnie widać to w przypadku kancelarii prawnych i finansowych, firm z branży usług medycznych, z sektora IT, reklamy i multimediów, które najczęściej wybierają lokalizacje tego typu.  

 

Źródło: OVO Wrocław

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Podaj kod z obrazka

*

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!