Regał - drzewko

Regał - drzewko

W jaki sposób samodzielnie przygotować oryginalny regał książkowy w kształcie drzewka?

Regał w kształcie drzewka, to doskonały pomysł dla wielbicieli własnoręcznego przygotowywania domowych mebli. Poszczególne elementy prezentowanego modelu (płyty ew. drewno) wystarczy zamówić w sklepie budowlanym, a następnie samodzielnie złożyć je w domu. Ważny jest wybór odpowiednich produktów do solidnego zamontowania konstrukcji. Co ciekawe, aby zamontować niewielki regał wcale nie trzeba wiercić dziur w ścianach. Tradycyjną wiertarkę z powodzeniem można zastąpić, odpowiednim klejem. Zanim jednak samodzielnie wykonamy projekt, trzeba znaleźć odpowiedni koncept.

Na podstawie wybranego zdjęcia należy samodzielnie opracować projekt z wymiarami całego regału w kształcie drzewka oraz jego poszczególnych elementów tj. gałęzie i konar. Następnie zakupić pod wymiar płyty wiórowe lub płyty OSB w sklepie budowlanym. Kształt gałęzi jest dosyć prosty, ale konara zdecydowanie bardziej specyficzny. Można pokusić się o samodzielnie wyprofilowanie tych elementów wyżynarką w domu lub zamówić je u fachowca. Na płytach (gałęziach) będą stały książki, więc należy pamiętać o małych wspornikach w kształcie trójkąta do ich wzmocnienia od dołu, a także solidnym umocowaniu do ściany.

Płyty najlepiej ozdobić naturalną, modyfikowaną oleiną drewnianą lub kolorowym materiałem. Wyprofilowanie elementów drewnianych takiego modelu nie jest proste, ale mebel nie musi być bardzo kosztowny pod warunkiem znalezienia stolarza z pasją. Podobnie jak w przypadku konstrukcji z płyt ważne jest, aby regał nie był zbyt duży, a umieszczane na nim książki zbyt ciężkie. Jeżeli jednak zdecydujemy się na drzewko dużych rozmiarów, to mocowanie do ściany powinno być wykonane z pomocą śrub i metalowych wsporników.

 

Źródło: Soudal - kleje do drewna

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!