Konkurs: Eko - Lampa w mieszkaniu

Konkurs: Eko - Lampa w mieszkaniu

Konkurs kreatywny na wymyślenie oświetlenia do pomieszczeń użytkowych i rekreacyjnych w przestrzeni mieszkalnej.

Organizator:

Polski Związek Przemysłu Oświetleniowego

Cel konkursu:

Celem konkursu jest zaprojektowanie eko – lampy w mieszkaniu. Może to być cały system oświetleniowy, oprawa oświetleniowa, lampa wisząca, stojąca, ale też dowolny element oświetleniowy o nowatorskiej funkcji i formie.

Uczestnicy Konkursu powinni mieć na uwadze, że zaproponowane rozwiązanie oświetleniowe może zostać zastosowane do wyboru w różnych pomieszczeniach użytkowych i rekreacyjnych znajdujących się w mieszkaniu:
- strefie dziennej
- kuchni
- sypialni
- łazience
- holu
- na balkonie / tarasie

Projekt powinien wykraczać poza granice typowego myślenia o roli i możliwościach oświetlenia w architekturze, architekturze wnętrz i designie, powinien jednak stwarzać możliwość wykonania konkretnego produktu. Prototyp nagrodzonego oświetlenia zostanie przygotowany i zaprezentowany podczas Międzynarodowych Targów Oświetleniowych w Warszawie w trakcie ogłoszenia wyników Konkursu w styczniu 2016 roku.

Zadanie konkursowe:

Zadaniem konkursowym jest zaprezentowanie projektu wymyślonego oświetlenia do pomieszczeń użytkowych i rekreacyjnych w przestrzeni mieszkalnej. Może to być tylko element oświetleniowy lub też system oświetleniowy zintegrowany z innymi elementami, o innej funkcji w których oświetlenie będzie odgrywało ważną rolę. Istotne jest przedstawienie toku myślenia i powodów kolejnych kreatywnych decyzji projektowych. Należy również wziąć pod uwagę, że projekt ten może zostać zrealizowany w formie prototypu i dlatego należy określić w projekcie konkursowym materiały z jakich została zaprojektowana eko-lampa oraz dołączyć rysunek złożeniowy.

Nagrody:

Nagroda I - Nagroda pieniężna w wysokości 2 500 zł
Wykonanie prototypu Nagrodzonej pracy przez firmę oświetleniową oraz zaprezentowanie na Międzynarodowych Targach Sprzętu Oświetleniowego w Warszawie podczas ogłoszenia wyników konkursu w dniach 27-29 stycznia 2016 roku.
Nagroda II – Nagroda pieniężna w wysokości 1000 zł.
Wykonanie prototypu przez firmę oświetleniową oraz zaprezentowanie na Międzynarodowych Targach Sprzętu Oświetleniowego w Warszawie podczas
ogłoszenia wyników konkursu w dniach 27-29 stycznia 2016 roku.
Nagroda III – tablet
3 wyróżnienia – lampy

Harmonogram:

5 stycznia 2016 - termin składania prac konkursowych

27 - 29 stycznia 2016 - rozstrzygnięcie konkursu

 

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!