Kierunek - polska kreatywność

Kierunek - polska kreatywność

SITAG Formy Siedzenia, nieobjęty przejęciem szwajcarskiego SITAG AG, stawia na polską kreatywność.

28 sierpnia ogłoszona została informacja o przejęciu przez Grupę Nowy Styl szwajcarskiego producenta mebli biurowych SITAG AG, będącego wcześniej w rękach holenderskiego funduszu inwestycyjnego Nimbus. Transakcja kupna udziałów nie uwzględnia jednak sprzedaży produktów marki SITAG przez Grupę Nowy Styl na rynku polskim. Wszystko za sprawą  umowy licencyjnej, którą posiada firma SITAG Formy Siedzenia Sp. z o.o.   Transakcją kupna udziałów SITAG AG przez Grupę Nowy Styl nie objęła SITAG Formy Siedzenia Sp. z o.o., która pozostaje niezależnym podmiotem.

Nasza firma nie jest stroną w transakcji przeprowadzonej przez Grupę Nowy Styl. Jesteśmy od 20 lat niezależną firmą, której działalność jest częściowo oparta na produktach licencyjnych SITAG AG. Nie mamy żadnych związków kapitałowych z firmą SITAG AG, a więc operacja przejęcia w sensie inwestycyjnym nas nie dotyczy - mówi Anna Vonhausen. Zmiany właścicielskie nie wpływają na trwałość zapisów umowy licencyjnej - dodaje.

SITAG Formy Siedzenia od wielu lat konsekwentnie realizuje na rynku polskim strategię budowania marki premium. W portfolio produktowym firmy znajdują się zarówno produkty licencjonowane, jak szeroki asortyment własnych siedzisk charakteryzujących się  mocnym, odważnym wzornictwem, często wykraczającym poza biurowe zastosowania. Niespełna kilka miesięcy temu (maj 2015) do rodziny produktów SITAG dołączyły też nowe stoły z regulacją wysokości, a także ekrany akustyczne.

Jako  SITAG  Formy  Siedzenia  od  20  lat  rozwijamy  niezależną  strategię  produktową  oferując  równolegle do produktów licencjonowanych projekty własne, bezpośrednio wynikające z polskiej tożsamości wzorniczej i naszej kreatywności, takie jak WOODI, SITI, DRONN, MONT, PIGI, LOIT, PLIO, TINI, WOODI TRAWERS. Od wielu lat stawiamy konsekwentnie na własne wzornictwo i efektywne wykorzystanie na rynku przewag biznesowych jakimi są nasza odlewnia aluminium oraz wyjątkowa kreatywność powstała z połączenia pracy projektantów, architektów i inżynierów. To są wartości, na których opieramy naszą działalność i ostatnie wydarzenia na rynku nic w tym zakresie nie zmieniają - komentuje przejęcie SITAG AG przez Grupę Nowy Styl Anna Vonhausen - członek zarządu i dyrektor kreatywny firmy SITAG Formy Siedzenia. Tą drogą będziemy podążać dalej - podsumowuje Vonhausen.   

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!