"Dodatkowe" wsparcie ucznia

"Dodatkowe" wsparcie ucznia

Nowy rok szkolny to dobra okazja do odświeżenia pokoju ucznia. Najprostszym sposobem na szybkie przearanżowanie takiego wnętrza będą odpowiednio dobrane dodatki.

Nauka

Przestrzeń wydzielona do nauki, zwłaszcza biurko, powinna być bardzo dobrze oświetlona. Ważny jest zarówno dostęp do światła naturalnego, jak i odpowiednio ustawiona lampka – zawsze po przeciwnej stronie ręki, którą piszemy. Niezwykle ważna jest też kolorystyka, która powinna sprzyjać nauce, skupieniu i kreatywnemu myśleniu. Sprawdzi się np. biel w połączeniu z szarością, błękitem lub pastelową pomarańczą. Wyposażając pokój w niezbędne akcesoria do nauki, możemy sprawić, że będą one bardziej przyjazne dzięki zabawnej oprawie – linijka w kształcie kota, kolorowe pinezki, zakładka do książki z sową – to jedne z takich przykładów.

Zabawa

W miejscu do zabawy bardzo ważne jest zapewnienie bezpieczeństwa, a także możliwość szybkiego uporządkowania przestrzeni. W tym pomocne będą pudełka na zabawki czy kosze na wszelkie drobiazgi. Wielką frajdę małemu uczniowi sprawią nawet zwykłe dodatki, które nie wyglądają zwyczajnie  –  zegar w kształcie robota, wielka poduszka przypominająca kota lub ramka na zdjęcia z Kubusiem Puchatkiem. Tu możemy również sięgnąć po bardziej intensywne i różnorodne kolory – żółty, czerwony czy zielony.

Odpoczynek

Po intensywnym dniu wypełnionym nauką i zabawą bardzo ważne jest, aby dziecko miało swoje miejsce, w którym będzie mogło się wyciszyć, odpocząć i spokojnie zasnąć. W przypadku dodatków, takich jak pościel czy inne tekstylia, szczególnego znaczenia nabiera jakość materiałów. Przyjemne w dotyku poszewki na poduszkę, miękki koc oraz komplet pościeli ze stuprocentowej bawełny zapewnią odpowiedni komfort i wygodę, a tym samym ułatwią zdrowy sen.

 

Źródło: home&you

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!