Świeżo, cicho, komfortowo

Świeżo, cicho, komfortowo

Systemy wentylacyjne i kanalizacyjne zapewniające dyskrecję i wygodę w łazience.

Niegdyś spełniające jedynie funkcje higieniczne, dzisiaj gustownie urządzone i komfortowe. Dzisiejsze łazienki są nie tylko funkcjonalne, ale również aranżowane z pomysłem w wybranym przez nas stylu. Przy projektowaniu łazienki i toalety ważny jest jednak nie tylko design, ale również to, czego nie widać – odpowiedniej jakości systemy kanalizacyjne i wentylacyjne, które nie tylko będą służyć przez długie lata, ale również zapewnią dyskrecję i wygodę w trakcie codziennego użytkowania.

Zapach świeżości

Świeży zapach w łazience to swego rodzaju wizytówka świadcząca o jej czystości. Warto więc zastosować w swojej łazience system usuwający nieprzyjemne zapachy. Jednym z takim rozwiązań jest stelaż podtynkowy z przyciskiem spłukującym z odciągiem zanieczyszczonego powietrza, który eliminuje nieprzyjemne zapachy bezpośrednio w misce WC. Włączenie odciągu powoduje zassanie powietrza z miski WC i przepuszczenie go przez specjalny filtr. Nieprzyjemny zapach nie zdąży rozejść się po pomieszczeniu, tak jak to się dzieje w łazienkach ze standardowym systemem wentylacyjnym.  Taki system w połączeniu z kostką higieniczną doskonale zastąpi różnego rodzaju odświeżacze powietrza, zapewniając najwyższe uczucie komfortu, wygody, a przede wszystkim dyskrecji.

Melodia ciszy

Kolejnym elementem wpływającym na poczucie dyskrecji w łazience jest odpowiednia izolacja akustyczna. W tym przypadku z pomocą przyjdą chociażby specjalne systemy kanalizacji sanitarnej wykorzystujące tworzywo sztuczne z mineralnym wypełnieniem, które zwiększa ciężar rur i kształtek. Takie rozwiązanie redukuje naturalne wibracje i skutecznie izoluje dźwięki. Dodatkowe żebra na kształtkach tłumią hałas w miejscach uderzenia ścieków o ścianki przewodu. Z kolei specjalne obejmy skutecznie izolują system rurowy od ściany i stropu dzięki czemu ograniczają rozprzestrzenianie się hałasu w budynku. Dzięki takim rozwiązaniom możemy m.in. korzystać z łazienki w nocy bez obaw o obudzenie współlokatorów.

Dotyk komfortu

Obok istotnych rozwiązań kanalizacyjnych i wentylacyjnych ważną rolę odgrywa funkcjonalność łazienki. Dzisiejsze rozwiązania pozwalają stworzyć niebanalną i nowoczesną przestrzeń łazienkową bez konieczności radykalnego remontu. Odciąg zanieczyszczonego powietrza, uruchamianie spłukiwania sensorem czy czujniki oświetlenia wykrywające dzień i noc  wprowadzą wyjątkowy nastrój i poczucie komfortu do każdej łazienki.

 

Źródło: Geberit

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!