Wnętrze w zgodzie z naturą

Wnętrze w zgodzie z naturą

Jak zaaranżować wnętrze zgodnie z duchem ekologii?

Moda na ekologiczny styl nieprzerwanie daje o sobie znać w wielu aspektach naszego życia, m.in. w sferze mieszkalnej. Rosnąca liczba domów pasywnych czy coraz większa popularność aranżacji wnętrz bliskich naturze jest na to najlepszym dowodem. Jak urządzić domową przestrzeń w zgodzie z naturą?

Materiały

Materiały zastosowane we wnętrzach w stylu eko powinny być przyjazne dla środowiska i podlegające recyklingowi. Warto pamiętać o wykorzystaniu materiałów z surowców odnawialnych. Dotyczy to m.in. podłóg gdzie do wyboru mamy m.in. prawdziwie drewno, czy też panele laminowane panele, które również cechuje naturalny wygląd i ekologiczne właściwości.

Kolorystyka

We wnętrzach w stylu eko sprawdzą się oczywiście barwy ziemi. Na ścianach niemal obowiązkowo powinny znaleźć się ciepłe beże, brązy, stonowane żółcie i zielenie oraz subtelne odcienie błękitu. Doskonałym uzupełnieniem dla nich będzie biel, która optycznie powiększy i rozjaśni pomieszczenia;

Meble

Drewniane meble i dodatki mogą być wykonane z rodzimych lub egzotycznych gatunków drzew. Wysoką popularnością cieszą się np. bambusowe dekoracje czy meble stworzone z palet. Te ostatnie można przygotować samodzielnie, dzięki czemu będą zachwycały oryginalnością.

Dodatki

Kamienne i ceramiczne ozdoby, lniane zasłony i obrusy, bawełniane narzuty, a także skórzane, bądź wełniane to przykłady naturalnych dodatków jakie możemy wykorzystać do aranżacji w stylu eko. Naturalne  akcesoria świetnie wpiszą się w stylistykę bliskich naturze wnętrz.

 

Źródło: RuckZuck

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!