Pokój nastolatka, to nie żaden tam zwykły pokój. To całe królestwo, w którym odbywają się arcyważne spotkania z rówieśnikami i drobiazgowe przygotowania do wielkiego wyjścia. To miejsce, w którym młody człowiek nie tylko śpi i odrabia lekcje, ale też spędza długie godziny ze słuchawkami na uszach. Dlatego bardzo ważne jest, aby jego pomieszczenie urządzone było funkcjonalnie i w taki sposób, aby czuł się w nim dobrze.
CZYTAJ RÓWNIEŻ: Jak zaprojektować pokój dla dziecka?
Na rynku nie brakuje mebli i rozwiązań, dzięki którym pokój nastolatka może stać się bardziej funkcjonalny i wygodny. Jednak przed przystąpieniem do wyboru najbardziej odpowiedniego wyposażenia, warto uświadomić sobie, że nie urządzamy tego pomieszczenia dla siebie. Pokój kilkunastolatka powinien podobać się przede wszystkim dziecku i odpowiadać jego zainteresowaniom. Dlatego urządzanie najlepiej zacząć właśnie od rozmowy z nastolatkiem. Dobrym punktem wyjścia będzie też wspólne przejrzenie zdjęć w Internecie, wizyta w sklepie, w którym można zobaczyć gotowe aranżacje.
CZYTAJ RÓWNIEŻ: Kawalerka w Warszawie
Niezależnie od tego, czy pokój urządzamy pasjonującemu się sportem lub grami komputerowymi młodemu człowiekowi czy zafascynowanej modą i muzyką nastolatce, nie może w nim zabraknąć wygodnego łóżka, biurka i miejsca na spotkania ze znajomymi.
Sprytnym rozwiązaniem, zwłaszcza w mniejszych pomieszczeniach, jest zamontowanie łóżka na antresoli. Pozwala to praktycznie podwoić dostępną przestrzeń. Pod łóżkiem bez problemu zorganizujemy strefę do odpoczynku lub spotkań ze znajomymi – zmieści się tu np. wygodna sofa. Ale dodatkową przestrzeń możemy też wykorzystać na postawienie biurka. – Innym ciekawym rozwiązaniem, coraz częściej wybieranym, jest zainstalowanie pod na antresoli, pod łóżkiem specjalnego blatu, który z powodzeniem zastąpi biurko i pozwoli zaoszczędzić jeszcze więcej miejsca.
W pokoju nastolatka nie może zabraknąć też pojemnej szafy oraz półek na książki i płyty. Dobrze sprawdzą się tu półki wiszące nad łóżkiem lub biurkiem. Zaoszczędzone w ten sposób miejsce możemy przeznaczyć np. na dodatkowy stolik na laptopa czy praktyczny stojak na ubrania. Warto pomyśleć też o lekkich fotelach, stoliku na kółkach czy rozmaitych poduchach, dzięki którym nastolatek w każdej chwili „po swojemu” zmieni aranżację pokoju lub przygotuje go na wizytę rówieśników.
Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Przez długi czas skazane na zapomnienie, tapety wracają do łask....
czytajAluminium, szkło, plastik i... beton jako środki wyrazu? Te tworzywa...
czytajŁazienka to miejsce, w którym nierzadko panuje chaos. Oto zestaw...
czytajProjektowanie należy zacząć od ustalenia ilości potrzebnych rzeczy do pokoju...
czytaj
Ilość komentarzy: 0
Dodaj nowy komentarz