3 kroki do skandynawskiego wnętrza

3 kroki do skandynawskiego wnętrza

Na co zwrócić uwagę aranżując wnętrze w stylu skandynawskim.

1. Biel i szarość

Konsekwentna, ascetyczna i nadzwyczaj stylowa kolorystyka to kolejny element tworzący niepowtarzalny nastrój skandynawskich wnętrz jest. Dominująca biel przełamywana bywa różnymi odcieniami szarości, a nawet czerni. Tak dobrane barwy idealnie odbijają światło i optycznie powiększają pomieszczenia. Grę kolorów możemy zastosować nie tylko na ścianach czy meblach, ale także w tekstylnych dodatkach. Podążając za stylem skandynawskim coraz częściej tworzymy spójne kompozycje, rezygnując z przepychu i nadmiernych akcesoriów.

2. Meble z jasnego drewna

Meble  wykonane z jasnego drewna wnoszą do skandynawskich wnętrz efekt lekkości, przestronności i spójności. Istotnym punktem jest też jasna, drewniana podłoga oraz duże okna, drewniane blaty i różnego rodzaju dodatki odpowiedzialne za wyjątkowy klimat.

3. Dodatki

Obowiązkowy element skandynawskiego wystroju. Możemy je wprowadzić do wnętrz np. w postaci ozdobnych, drewnianych wieszaków, dekoracyjnych liter, ramek na zdjęcia czy szkatułek. W kuchni sprawdzą się naczynia łączące drewno z białą ceramiką. Białe zasłony, jednokolorowe narzuty, szare i białe poszewki na poduszki oraz koce to propozycja do salonu. W sypialni możemy postawić na gładki komplet pościeli. Jeśli chcemy wprowadzić do pomieszczeń dodatkowe barwy, zróbmy to właśnie za pomocą dodatków – wielobarwnych poszewek na poduszki, roślin w doniczkach czy kolorowego szkła.

 

Źródło: Home & You

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!