Homemade - meble z palet

Homemade - meble z palet

Jak samodzielnie wykonać oryginalne i ekologiczne meble z europalet?

Meble z palet to ostatni krzyk mody we wnętrzarskim świecie. Są oryginalne, ekologiczne i dzięki odpowiedniej aranżacji wpasują się do pomieszczeń w każdym stylu. Ogromnymi zaletami europalet jest ich dostępność, niewielki koszt obróbki, oryginalność oraz możliwość wykorzystania w aranżacji wszystkich pomieszczeń. W jaki sposób możemy wykorzystać je w naszym wnętrzu?

Łóżko

W najprostszym rozwiązaniu wystarczy położyć na kilku ustawionych obok siebie paletach odpowiedniej grubości materac, tworząc tym samym "paletowe" łóżko. Najczęściej jednak z palet wykonuje się siedziska czy kanapy, które zajmując niewiele miejsca, pomieszczą wielu gości. Wystarczy ułożyć dwie palety, jedna na drugiej, i przykryć je wieloma grubymi poduszkami i kocami dla zachowania miękkości. Z palety można również wykonać oparcie, stawiając ją w poprzek. Taka dekoracja bardzo dobrze sprawdzi się w stylu skandynawskim, minimalistycznym, ale również vintage czy rustykalnym.  

Stolik

Również w tym przypadku wystarczy odpowiednio połączyć ze sobą kilka odpowiednio przygotowanych (m.in. pozbawionych drzazg) palet. Dla zachowania stylu i wydobycia z europalet intrygującego wyglądu można jednak wzbogacić je np. o kółka z hamulcami – jak do krzeseł obrotowych – które umożliwią  przesuwanie mebla. Ciekawym rozwiązaniem jest też doklejenie szklanej szyby na górną część blatu, aby nadać stolikowi szyku i uchronić go przed poplamieniem. Kolorystyka stolika będzie zależna od całkowitej aranżacji pomieszczenia. Europalety można pozostawić w naturalnym odcieniu lub lekko przyciemnić, a wielbiciele stylu minimalistycznego mogą ją również zabielić lub kontrastowo pomalować na czarno.

Boazeria

Bardzo nowatorskim pomysłem na wykorzystanie palet jest stworzenie z nich nieprzeciętnej boazerii. Takie rozwiązanie najlepiej sprawdzi się w salonie lub sypialni. Dzięki temu zabiegowi styl minimalistyczny, nowoczesny, skandynawski czy industrialny otrzyma dodatkowej głębi wyrazu, a właściciele mieszkania będą mogli mieć pewność oryginalnej aranżacji. Taka boazeria niezwykle ciekawie prezentuje się jako tło dla sofy lub łóżka sypialnego.

 

Źródło: Homebook.pl

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!