International Design Award - sukces polskich studentów

International Design Award - sukces polskich studentów

Studenci z Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie nagrodzeni w 10 edycji konkursu International Design Award.

International Design Award to biennale organizowane wspólnie przez firmy Hettich i Rehau, które wspiera rodzące się talenty, tworzy dla nich nowe perspektywy oraz prezentuje trendy i wizje przyszłości. W roku 2015 tematem przewodnim konkursu było "Wprowadź meble na kolejny poziom".

Jedną z trzech nagród jury w tegorocznej edycji otrzymała Anita Kokoszczyk, studentka Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Jej praca konkursowa - „HANG-OUT” - to dodatkowy element skrzydła drzwi, który w zależności od ustawienia może pełnić funkcję suszarki i wieszaka. Fenomenem projektu jest jego prostota oraz wygoda w użytkowaniu. „HANG-OUT” przymocowany do futryny lub skrzydła drzwiowego nie zajmuje dużo miejsca, przez co jest niezwykle praktyczny. Dodatkową opcją jest możliwość dostosowania go do montażu na ramie okiennej.

Praca konkursowa Anity Kokoszczyk

Nagroda przyznana Anicie Kokoszczyk, to nie jedyny sukces studentów krakowskiej ASP, którzy zgłosili zresztą największą liczbę prac konkursowych. W tegorocznej edycji konkursu po raz pierwszy została przyznana Nagroda Firmowa, której laureata nie wyłaniało jury eksperckie, lecz pracownicy firm Hettich i Rehau. W tej rywalizacji najlepsza okazała się kolejna studentka ASP - Katarzyna Sroka. Jej projekt "Wall-Office", to propozycja zindywidualizowanych stanowisk do pracy montowanych w ścianie, które mogą być wykorzystane zarówno w miejscach publicznych, jak i w domu. Zaproponowany sposób zastosowania okuć to odpowiedź na potrzebę optymalizacji wykorzystywanej przestrzeni biurowej przy jednoczesnym zachowaniu zasad ergonomii. Konstrukcja umożliwia dostosowanie miejsca pracy do indywidualnych wymogów użytkownika.

Praca konkursowa Katarzyny Sroki

Źródło: Hettich

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!