5 sposobów na czystą łazienkę

5 sposobów na czystą łazienkę

Proste metody na utrzymanie higienicznie czystej i pachnącej łazienki:

1. Wycieranie kurzu

Aby zachować czystość łazienki na dłużej, powinno się przecierać półki i armaturę raz dziennie. Można wykorzystać do tego np. jednorazowy ręczniczek nasączony spray’em do mebli typu multisurface. Tę czynność najlepiej wykonać tuż po porannej toalecie, zbierając tym samym cały, nowo nagromadzony kurz.

2. Usuwanie zacieków

Zacieki od wody to zmora chromowanych baterii łazienkowych. Gdy już powstaną, trudno je usunąć bez ryzyka uszkodzenia delikatnej powłoki baterii. Dlatego najlepszym rozwiązaniem jest przecieranie chromowanych elementów tuż po kąpieli, gdy są jeszcze mokre. Zapobiegnie to powstaniu zacieków, a baterie będą błyszczące i schludne.

3. Usuwanie osadu z mydła

Dobrą metodą walki z nalotami może więc być np. mieszanka octu i wody nakładana na zanieczyszczone powierzchnie przy pomocy miękkiej gąbki. W razie wyjątkowo opornych osadów, można też skorzystać ze specjalnego odkamieniacza, spryskując nim brudną powierzchnię. Preparat powinno się zmyć po ok. 20 minutach od aplikacji. Plamy schodzą bez konieczności szorowania.

4. Walka z zarazkami

Toaleta to największe skupisko chorobotwórczych bakterii oraz zarazków. Ich rozprzestrzenianie się po łazience może jednak ograniczyć tak banalna czynność, jak opuszczanie deski klozetowej jeszcze przed spłukaniem wody. Zapobiega ona wydostawaniu się tzw. chmury bakteryjnej, która osadzając się na różnych powierzchniach (np. na szczoteczkach do zębów) może stanowić źródło zachorowań. Nie należy też zapominać o stosowaniu kostek do WC, które ochronią muszlę klozetową przed osadami. To właśnie na osadach występują największe skupiska bakterii.

5. Utrzymanie świeżego zapachu

Piękny zapach w łazience to dowód na jej czystość i higieniczność. W jego utrzymaniu pomogą automatyczne odświeżacze powietrza. Tańszą alternatywą mogą być np. patyczki zapachowe umieszczane w dekoracyjnych wazonikach. Świeżość i czystość zapewnią także kostki toaletowe uwalniające zapach podczas każdego spłukania toalety.

 

Źródło: Brait

 

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!