Pomysł na Gwiazdę Morza

Pomysł na Gwiazdę Morza

Elementy zaczerpnięte z przyrody polskiego wybrzeża w prostym i ponadczasowym wydaniu - tak w skrócie przedstawia się koncepcja wystroju hotelu, który powstanie w ramach kompleksu Gwiazda Morza Resort Spa&Sport we Władysławowie.

W hotelu, który wraz z dwoma budynkami apartamentowymi wejdzie w skład oddalonego o zaledwie 120 metrów od morza kompleksu, znajdzie się 111 pokoi wykończonych w wysokim standardzie, zaplecze Spa&Sport, autorska restauracja z otwartą kuchnią oraz przestrzeń konferencyjno-wystawowa, mogąca pomieścić 250 osób.

Koncepcja wnętrz hotelu, stworzona przez Łukasza Kozianę i Wojciecha Witka z zespołu projektowego Iliard stawia na proste i ponadczasowe wzornictwo. Projektanci zdecydowali się na użycie naturalnych materiałów, przede wszystkim drewna i betonu, których uzupełnieniem są tekstylia, naturalna wiklina i miedź.

Ważną częścią estetyki są elementy zaczerpnięte z przyrody polskiego wybrzeża, a dodatkowym motywem we wnętrzu mają być akcenty związane z historią generała Józefa Hallera, który trafił w te okolice przy okazji historycznych zaślubin Polski z morzem i oczarowany miejscem złożył osadę, która wkrótce przeobraziła się w najmodniejszy kurort dwudziestolecia międzywojennego.

Pracując nad projektem wnętrz Gwiazdy Morza staraliśmy się nie popaść w rutynę i nie proponować rozwiązań, które mogłyby być zbyt łatwo przypisane do jakiegoś konkretnego stylu czy wzornictwa – mówi Wojciech Witek, współautor koncepcji. – Celem nadrzędnym było dla nas to, żeby każdy gość hotelowy mógł znaleźć w hotelu miejsce i przestrzeń odpowiednią do potrzeby chwili – zależnie od pory dnia, aury na zewnątrz, potrzeby bycia w gronie znajomych, z rodziną lub relaksu w samotności. Przestrzeń kolejnych wnętrz płynnie się ze sobą łączy, zarówno funkcjonalnie jak i stylistycznie, co w połączeniu z dużą różnorodnością mebli i innych elementów wyposażenia daje poczucie swobody i komfortu. Chcieliśmy, by przyroda i jej interpretacja we wnętrzach stanowiły spójną całość, przenosząc jednocześnie nieformalny, swobodny charakter nadmorskiej okolicy do środka obiektu.

Gwiazda Morza Resort Spa&Sport wpisuje się w trend aktywnego trybu życia, dlatego w obiekcie powstanie strefa fitness, w której znajdzie się m.in. kryty basen z oddzielnym brodzikiem dla dzieci oraz nowoczesna siłownia. Podobnie jak w przypadku parteru, strefa basenów z bezpośrednim wyjściem na zewnątrz – prosto na teren Nadmorskiego Parku Krajobrazowego – będzie przeszklona. Przedłużeniem widoku na – charakterystyczny dla polskiego wybrzeża – sosnowy las będą surowe materiały wykończeniowe zastosowane w tej części budynku, m.in. drewniane okładziny ścian i lekkie zasłony z naturalnych, nieprzetworzonych tkanin. Poza strefą fitness w obiekcie znajdzie się również kompleks SPA oraz imponująca czteropiętrowa ścianka wspinaczkowa o strukturze do złudzenia przypominającej naturalną ścianę skalną.

Pokoje hotelowe, których głównym założeniem było stworzenie atmosfery niczym niezakłóconego odpoczynku, zostały zaplanowane w dwóch stylach: naturalnym, w zielonej kolorystyce, przywodzącej na myśl wypoczynek na mchu i trawie, ale z zastosowaniem mocniejszych akcentów kolorystycznych w postaci tekstyliów i tapet, i morskim, pełnym światła i błękitu oraz lekkich mebli w skandynawskim stylu. Uzupełnieniem koncepcji obiektu dla osób aktywnych będą stacjonarne urządzenia fitness, które również znajdą się w pokojach.

Rozpoczęcie budowy hotelu planowane jest na jesień 2015 roku. Pokoje w obiekcie będą oferowane jako produkt inwestycyjny w systemie condo z gwarantowaną stopą zwrotu.

 

Źródło: materiały prasowe

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!