Klamki - wisienki na torcie aranżacji

Klamki - wisienki na torcie aranżacji

W jaki sposób dopełnić aranżację wnętrz za pomocą klamek.

Ozdobne lub proste, ciężkie lub delikatne. Srebrne, złote czy mosiężne. Szeroka gama dostępnych na rynku klamek może przyprawić o ból głowy. Pewnie dlatego niektórzy decydują się na klamki występujące w komplecie z drzwiami. Żeby jednak nie zdawać się na "przypadek" sami możemy dobrać odpowiednią klamkę do stylu drzwi czy aranżacji wnętrza.

Prócz walorów praktycznych, jak wytrzymałość i wygoda otwierania, klamka ma też walory estetyczne - to produkt designerski, zapowiedź elegancji, która czeka nas za progiem.  Jedni wybiorą więc styl modernistyczny, uporządkowany, można nawet powiedzieć „sterylny”. Stawiając na prostotę  i funkcjonalność, nie zrezygnują z elegancji. W takim przypadku sprawdzą się np. klamki w kolorze białym, czarnym lub w pięknym chromie.

Inni jednak wolą, by w domu było przytulnie i tradycyjnie. Fani takiego stylu lubią otaczać się drewnem, z którym z kolei idealnie współgrają np. klamki mosiężne lub złote.

To, o czym warto pamiętać przy zakupie, to wybór klamek i okuć w jednolitym stylu. Oczywiście możemy jednak zdecydować się na odrobinę ekstrawagancji i świadomie urozmaicić jednolitą przestrzeń abstrakcyjną klamką.

 

Źródło: Hafele

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!