Nowoczesne piece kaflowe

Nowoczesne piece kaflowe

Funkcjonalność pieców kaflowych przekonuje coraz więcej właścicieli wnętrz do zakupu urządzenia.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Eksperymentalne biuro 

Wielu z nich waha się jednak czy piec nie zaburzy wystroju wnętrza domu, które nie zawsze potrzebuje wielu zdobień i odtworzeniowych kafli. Producenci kominków jednak dobrze zdają sobie sprawę z takiego obrotu sprawy, więc tworzą piece o nowoczesnym designie.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Wnętrze na błysk

Obecnie wnętrza tworzone są w minimalistyczny sposób. Dominują w nich standardowe kolory, często brak wzorów oraz przesadnej ozdobności. Meble tworzą bryły geometryczne a na ścianach wiszą abstrakcyjne obrazy. Oczywiście taki styl jest bardzo nowoczesny i choć postrzegany jako chłodny, ma swój elegancki charakter. Co jeśli chcemy do niego wybrać piec kaflowy? Czy nie zaburzy on harmonii i surowości wnętrza?

piec kaflowy

Piece kaflowe do tego rodzaju aranżacji tworzone są również jako jednolite bryły. Praktycznie brak w nich zdobień, kafle są gładkie, mocno błyszczące lub matowe. Często jest on wbudowany w ścianę i tworzy z nią ciekawą kompozycję. Jednym z nowoczesnych rodzajów pieców jest także piec kaflowy okrągły. Może on stać przy ścianie lub w dowolnym miejscu w pomieszczeniu. Jego zabudowa kafli waha się od 360 stopni do 3/4 powierzchni. Taki sprzęt długo utrzymuje ciepło i stopniowo uwalnia je do wnętrza domu. Jego walcowaty kształt pasuje do pokoju w nowoczesnym stylu, nie zwraca on na siebie całej uwagi, a przy tym stanowi subtelną ozdobę. 

piec kaflowy

Nowoczesność pieców to jednak nie tylko ich wygląd. Budowa tych urządzeń kiedyś a dziś znacznie się od siebie różnią. Dawniej tworzono go jako całość, wszystko było połączone- palenisko, masa kumulacyjna i obudowa. Zdun obsadzał to tylko na podstawie i obkładał kaflami. Obecnie wszystkie te elementy można swobodnie wybierać, co zwiększa możliwości przeznaczenia pieca. Jego forma może być także rozmaita, dlatego istnieje opcja stworzenia go w różnych stylach. Łatwo dopasować go do pomieszczenia oraz nadać mu dowolny rozmiar. Dzięki temu właśnie powstają piece nowoczesne, które pasują do aranżacji wnętrz o różnym charakterze.

Źródło: piece-kaflowe.com.pl

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!