Polacy w półfinale konkursu Electrolux Design Lab

Polacy w półfinale konkursu Electrolux Design Lab

Polscy studenci zakwalifikowali się do półfinału międzynarodowego konkursu dla młodych projektantów – Electrolux Design Lab. Ich niezwykłe koncepcje będące odpowiedzią na temat Zdrowe i szczęśliwe dzieci, zaskakują pomysłowością oraz funkcjonalnością. Urządzenia przyszłości Kitchen Wizard oraz Cleanspire  zadbają o rozwój i bezpieczeństwo najmłodszych domowników.

Nauka i zabawa
Kitchen Wizard autorstwa Agaty Hoffa to koncepcja inteligentnego urządzenia, którego zadaniem jest stymulacja rozwoju  intelektualnego dzieci poprzez zabawę. Jego obsługa jest intuicyjna, dzięki czemu idealnie nadaje się dla najmłodszych.  Wystarczy, że dziecko dotknie nim obiektu, który wzbudził jego zainteresowanie, a skaner rozpozna produkt, nazwie go, opisze jego kolor lub udzieli innych informacji, które zostały wcześniej zaprogramowane zgodnie z potrzebami i umiejętnościami pociechy. Dołączona opaska noszona na nadgarstku przez dziecko, pomaga zapewnić mu bezpieczeństwo w kuchni – ma  wbudowany termometr, dzięki czemu będzie ostrzegać o możliwości poparzenia.

Dobry sen
Cleanspire autorstwa Łukasza Kowalskiego to projekt innowacyjnego robota, który zapewni nam zdrowy sen. Został  zaprojektowany z myślą o zachowaniu naszej pościeli i materaca w czystości. Po uruchomieniu, urządzenie absorbuje wilgoć,  która jest odpowiedzialna za rozwój mikroorganizmów i odświeża nasze łóżko za pomocą podmuchów zimnego powietrza. Jest  wyposażony w jonizator oraz moduł Peltiera, który odparowuje zgromadzoną wilgoć. Cleanspier pozwoli dzieciom, nawet tym  borykającym się z alergią, spać zdrowo i spokojnie.

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!